Autor Wątek: LARP - autobus  (Przeczytany 503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
LARP - autobus
« dnia: Grudnia 22, 2010, 20:00:18 pm »
Witam, ostatnio jadąc sobie autobusem będąc nadal pod wielkim wrażeniem ostatniego projektu, który według mnie bardzo się udał wpadłem na pewien nietypowy, dziwny, zwariowany pomysł z pogranicza realizacji.

Jak wiadomo zawsze mamy problem z miejscem na grę. Ciężko znaleźć miejsce na grę, które odpowiada w 100%. A co jeśli nasze miejsce gry będzie .......jeździć? Ha! ;) Wiem, że to dla wielu niewyobrażalne i nie do pomyślenia, ale zorganizowanie larpa w autobusie miejskim nie jest wcale takie awykonalne. Sam na początku byłem zdziwiony i zaskoczony własnym pomysłem, ale po chwili spędzonej przy komputerze i ogarnięciu strony: http://www.mza.waw.pl/wynajem_autob.html
doszedłem do wniosku, że ogarnięcie autobusu, chodź trudne i wymagające poświęcenia jest możliwe. Chciałbym przedstawić kosztorys takiego przedsięwzięcia (wynajęcia autobusu)
Podstawienie autobusu niskopodłogowego - z tych troszkę mniejszych - 120zł.
Przejazd 50 km - 325 zł (6,5 za 1 km.).
8 postoi po mniej niż 15 minut - 200 zł (25 zł za każdy postój 15 minutowy).
W sumie - 645zł.

Wydaje się to ogromny koszt. Jednak patrząc na to, że są gracze, a tych graczy mogło by być ok 20 to koszty rozkładają nam się po 33zł na łebka. Uważam, że nie jest to zatrważająca suma pieniędzy jak na larpa, który mógłby dostarczyć niezapomnianych wrażeń i wspomnień, a do tego wypromować naszą grupę, bo autobus z kierunkiem trasy  Virus, który jeździłby po centrum z pewnością dałby się zauważyć. Biorąc pod uwagę, że w "ofercie" znajduje się 8 postojów trwających w sumie dwie godziny + 50 km, które w centrum można zrobić w ok 2h, mamy 4h świetnego, bo jakby inaczej larpa!

Mam świadomość, że moja propozycja może być brana niepoważnie, ale ja sam wiem, że byłbym w stanie wydać te pieniądze, bo jest to suma do przełknięcia ( na Everland wydałem ok 50 zł na strój itd.), dostając w zamian świetną zabawę, promując grupę i mając zdjęcie autobusu z napisem Virus:)

Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania się.


"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline MadKamson

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Attack: 0
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hit me baby one more time
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:15:33 pm »
Ja mam jedno "ale" jak niemal zawsze.
Nigdy nie mieliśmy 20 graczy.
Sly: Jeżeli larpowicze są virusami, to Kamson jest pandemią...
Sly: Jesteś zbyt okropny by stąpać po ziemi i nie zostawiać smolistych śladów...
Cień: Serio mam fobię, która się nazywa Kamson(...).
Qlka: Kamson! jesteś paskudną jednostką i wiesz o tym, prawda?

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:28:02 pm »
co nie oznacza, że nie moglibyśmy mieć:)
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 22, 2010, 20:58:19 pm »
Kamson nie mów nigdy kiedy nie jesteś pewny, otóż mieliśmy już i więcej graczy.

A pomysł bardzo mi się podoba. Jest do zrealizowania. A problemem nie jest ilość graczy tylko ich skłonność do wydania takiej sumy. Ustalenie składki na larpa kończy się przeważnie narzekaniem.

Inna sprawa, że dawno już myśleliśmy o larpie w przestrzeni miejskiej, tylko nie dokładnie w takiej formie jak piszesz. Wydaje mi się, że łatwiej a do tego ciekawiej będzie wykorzystać po prostu autobus miejski. LARP rozgrywany w autobusie, odpowiednio długa linia i mamy 2 godziny na grę, to, że są inni pasażerowie może być atutem. Wadą takiej wersji jest to, że musimy się tematycznie ograniczyć bo przecież nie będziemy straszyć pasażerów grą powiedzmy o terroryzmie.

I wersja, możliwość trzecia, odpowiednia furgonetka może być w posiadaniu kogoś nam przychylnego, jeden kierowca wożący nas po zaplanowanej trasie i mniej więcej mamy to o czym napisałeś.

Przemyślimy to :)

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2010, 21:34:07 pm »
No niby składka zawsze jest problemem, ale myślę, że przy odpowiednim nastawieniu graczy ta przeszkoda zniknie.
Cieszę się również, że pomysł jako tako nie spotkał się na razie z ostrą krytyką, a wręcz z aprobatą;]
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline MaWro

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Attack: 95
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 15
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2010, 21:54:37 pm »
Wynajmowanie autobusu, czy grę w autobusie publicznym widziałbym jako ostateczność. Nie żałuje oczywiście pieniędzy, ale jestem pewien że można je przeznaczyć lepiej - np. na jakieś rekwizyty przeznaczone na larpa. Poza tym odpada udekorowanie autobusu, czy rozstawienie oświetlenia.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2010, 21:56:30 pm »
A co tu krytykować, marzą mi się projekty gdzie wyjdziemy z graniem w inne przestrzenie, spróbujemy czegoś nowego, pobawimy się formą. To doskonały przykład takiego marzenia :). Zamiast autobusu można by jeszcze użyć pociągu. Wsiadamy rano w pociąg jedziemy do Gdańska, zjadamy obiad nad morzem i wracamy.

EDIT: MaWro ale pieniędzy wiele na jechanie autobusem nie pójdzie, a gra wystroju nie wymaga bo jest nim sam autobus, jeśli konwencją jest podróż wtedy problemu nie ma. Ten najważniejszy problem to takie zrobienie gry aby nie przeszkadzać pasażerom a to spory problem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2010, 22:00:48 pm wysłana przez Szept »

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2010, 22:46:27 pm »
Oj było dużo więcej osób na LARPach... chyba do 30 dochodziło. Autobus to według mnie świetny pomysł z tym że kierowca takiego autobusu nieźle byłby zdziwiony xD
Polak...¦D

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2010, 22:55:53 pm »
MaWro czemu widzisz to jako ostateczność?
Zawsze pieniądze można przeznaczyć inaczej, ale trzeba też zauważyć, że jeśli się ich nie przeznaczy na konkretne rzeczy to właśnie tych konkretnych rzeczy się nie uzyska, dlatego ja podtrzymuję stanowisko, iż jestem gotów troszkę gotówki poświęcić.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline MaWro

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Attack: 95
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 15
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 23, 2010, 14:10:40 pm »
Jeśli gra będzie pisana specjalnie z myślą do rozegrania w autobusie można coś takiego zorganizować. Inaczej moim zdaniem jest to ostateczne rozwiązanie. Czarno widziałbym np. Everland dziejący się w autobusie. Jak już wyżej pisałem jestem gotów poświęcić pieniądze jakbyśmy coś takiego organizowali.

Co do Twojego pomysłu Szepcie z larpem w pociągu i obiadem nad morzem to brakuje mi tam jeszcze gościnnej gry z Toporami:)

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 23, 2010, 14:26:22 pm »
MaWro wydawało mi się logiczne, że branie autobusu jako miejsca do gry będzie specjalnie dla gry związanej z autobusem, a nie np z lasem. Nie widziałbym sensu, żeby organizować jakąkolwiek inną grę, której realia nie dzieją się w autobusie, w autobusie.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Cheineken

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • RA
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 23, 2010, 16:19:32 pm »
Pomysl moze i ciekawy, ale jakos do mnie nie przemawia. Problemem (przynajmniej dla mnie) wydanie tych 30-40 zl nie byloby problemem. Oczywiscie trzeba jednak doliczyc dodatkowe koszta zwiazane z organiazacja samego larpa, no i dochodzi ew. oswietlenie czy "dekoracja" wnetrza autobusu. Z miojej perspektywy wydaje mi sie to pomysl ambitny, ale czy do zrealizowania - nie wiem, tymbardziej ze przy dodatkowych kosztach i mimo wszystko braku pewnosci, czy LARP sie uda, moze byc problem z zorganizowaniem tak duzej liczby grajacych. Jesli pojawi sie jakas konkretna propozycja to jak najbardziej jest do rozpatrzenia, wydaje mi sie jednak ze i tak jest to kwestia raczej odlegla czasowo.

Pozdrawiam
M(Ch)
Żołnierze hardkoru walczą do oporu!

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 23, 2010, 18:27:28 pm »
Nie wiem  czemu się tak napaliliście na dekorowanie i oświetlanie tego autobusu jak szczerbaty na suchary. Przecież grając w larpa, którego akcja dzieje się w autobusie ( innej konwencji w tym miejscu nie widzę) gramy w autobusie, więc nie ma co w nim oświetlać itp..
Pomysł jest do zrealizowania, ale na pewno wymaga poważnego podejścia graczy, którego czasem niestety brakuje. Poza naszym podejście musi być też chęć orgostwa do organizowania czegoś takiego.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Cheineken

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • RA
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 23, 2010, 19:31:04 pm »
MedicO zasadniczo nie stwierdzilem, ze oswietlenie czu udekorowanie KONIECZNIE musi byc, jedynie zasugerowalem, ze JEZELI mialoby sie cos takiego pojawic to MOZLIWE ze pojawilyby sie pewne trudnosci, ktore NIEWATPLIWIE zostalyby przez Virusowiczow pokonane. Jezeli pojawi sie jakas juz naprawde powazniejsza propozycja to mysle ze zostanie rozwazona przez wszystkich, a czy bedzie chec wziecia w czyms takim udzialu - to juz jest kompletnie inna kwestia. Absolutnie nie jestem przeciw, po prostu nie wiem czy cos takiego w ogole ma wieksze szanse zaistnienia. Jezeli tak, to ja sie pisze.
Żołnierze hardkoru walczą do oporu!

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 23, 2010, 21:54:49 pm »
O jejku Cheineken twój ostatni post sprawił, że poczułem zawroty głowy porównywalne z tym co miewam po dobrym piwie :). Powinieneś pisywać nasze oficjalne noty.

Tak jak mówi Medico autobus to autobus, stroić go nie trzeba jeśli miejscem gry jest autobus. Koszta zawsze są, wbrew pozorom przeważnie większe niż mniejsze. Ale akurat tutaj nie są najważniejsze, można je obejść.

MaWro zdecydowanie po dotarciu nad morze dobrze by było Topory zawezwać :).

Tags: