Autor Wątek: LARP - autobus  (Przeczytany 501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 23, 2010, 23:16:06 pm »
Jakaś ustawka w Gdańsku?
Pamiętaj Łukasz żeby wziąć w takim razie Mateusza i jego kolegów. Wtedy możemy jechać ;]
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 23, 2010, 23:33:36 pm »
Przestań nie można mordować przyjaciół i do tego larpistów, to złe.

Online Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 23, 2010, 23:37:51 pm »
Ale spójrz na to z innej strony. Zmniejszamy konkurencję.

Pomysł fajny, czemu nie? Wsiądzie się w jakąś linię turystyczną i można nawet obcokrajowców udawać.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 23, 2010, 23:53:41 pm »
Z moją znajomością języków obcych to jedynie mogę udawać zagranicznego niemowę;)
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline snack.raider

  • Człek na luzie
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Attack: 97
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja -3
  • Płeć: Mężczyzna
  • YEHAW
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:42:08 pm »
Pomysł jest ciekawy, lecz nie ograniczałbym się do jednego tylko autobusu. Raczej użyłbym kilku linii z wykorzystaniem innych środków transportu miejskiego plus napędu osobistego. np. ktoś z nas byłby jakąś grubą rybą mającą kilku własnych ochroniarzy, ściganą przez kilkunastu agentów. sprawa komplikowała by się jeszcze tym że ochroniarze mają wtyki wśród agentów i na odwrót. zalecany byłby bilet całodobowy/karta miejska oraz telefon komórkowy lub domowy z 400km kablem. Miny przypadkowych przechodniów: bezcenne.
co wy na to.
"Z bananem na gębie i z podniesioną głową
wypadadadadam na miasto i pomykam dobrą drogą
uśmiechami malowane ludzi twarze, TO LUBIĘ!!
pogoda ducha to moja mapa na pewno się nie zgubię..."
                                                                          Reggaenerrator

Offline Ana

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Attack: 96
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 01, 2011, 21:00:03 pm »
Pomysł moim zdaniem naprawdę dobry ja bym chętnie wzięła w czymś takim udział ale chyba rzeczywiście lepsze by było coś takiego jak napisał snack.raider.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:17:02 am »
a ja pomimo chęci, szczerych chęci nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak zaproponował chrupek. Według mnie zrobiłaby się z tego gra terenowa, a takich raczej nam nie potrzeba, bo mamy się rozwijać a nie cofać.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Cheineken

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • RA
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 03, 2011, 09:02:29 am »
Tutaj musze poprzec MedicO, jakos pomysl zaproponowany przez chtupiacego do mnie nie przemawia, ciezko mi sobie to wyobrazic. Jakkolwiek rowniez ciezki do zrealizowania, to pomysl z jednym, wynajetym przez nas autobusem wydaje mi sie realniejszy. Ale coz czas pokaze kto ma slusznosc i czy cos takiego w jakikolwiek sposub zacznie ewoluowac dalej ;)
Żołnierze hardkoru walczą do oporu!

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 03, 2011, 16:22:45 pm »
^"sposób"^

Zwyczajnie propozycja chrupka wydaje się propozycją a la Kidi, a chyba na razie nie potrzeba nam takich łatwych gier terenowych. Zresztą nie ma co proponować czegokolwiek, bo i tak mamy najlepsiejszych orgów, których pomysły jeszcze nigdy nie zawiodły, więc można się w pełni zdać na nich. Tak więc orgowie! Kiedy kolejny LARP? Bo ja jestem bardzo chętny na coś;]
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Temir

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 84
  • Attack: 96
    Defense: 96
    Attack Member
  • Reputacja 11
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 03, 2011, 18:33:29 pm »
Myślę, że wiele osób czeka na następny LARP z niecierpliwością... w każdym razie ja... ^ ^
To szanowne orgostwo, kiedy?

Offline Ana

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Attack: 96
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 04, 2011, 00:00:43 am »
Krystian to wcale nie musi być łatwa gra no chyba że chciałbyś żeby taka była ale, też nie rozumiem tego tekstu  że mielibyśmy się cofać.. haha  ja bym tego nie nazwała cofaniem ale zmianą
Chociaż może mamy, nacz na pewno, różne znaczenie gry terenowej..

Ale to i tak wszystko zależny od pomysłowego orgostwa ; )
( a właśnie Krystian takie podkreślanie czyiś błędów nie jest fajne )

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 04, 2011, 01:29:38 am »
Wydaje mi się, że gry terenowe to aktualnie nie kierunek w którym powinniśmy podążać.
 Być może się mylę...Szepcie, Sly wyprowadźcie mnie więc w takim razie z błędu.
Określenie łatwe odnosiło się nie do poziomu trudności, a do przebiegu(odgrywania- a raczej jego braku).
Nie wiem o jakie określenie gier terenowych może Ci chodzić, ale ja podałem konkretny przykład: Kidi. To była dla mnie typowa gra terenowa. Biorąc pod uwagę Kidi wyciągam dwie znamienne cechy, które jednoznacznie określają moje pojmowanie tego terminu, a mianowicie: brak odgrywania(chyba, że ktoś odgrywał na kidi to zwrócę honor) oraz otwarta rywalizacja. Podkreślam OTWARTA, bo zaraz ktoś przyczepi się do tego, że na naszych larpo-dramach także jest rywalizacja. Lecz nie o ten typ rywalizacji mi chodzi.
Wydaje mi się, że już wiesz o co mi chodzi i wiesz czemu jestem przeciwny zabawie w agentów i gangsterów. Zrobiłaby się z tego ostra bieganina po mieście. Tak mi się wydaje. + myślę, że szkoda wysiłku orgów na dopracowywanie gier terenowych, które z reguły raczej powinny być proste, który lepiej mogą pożytkować na scenariusz kolejnego zdumiewającego larpa.

Nie odrzucam oczywiście pomysłu z wykorzystaniem ogólnodostępnych autobusów jakiejś linii, ale to już nie ma śladów mojego pomysłu, którego głównym założeniem był autobus z napisem Virus, jeżdżący po centrum przez ok 2h, a w którego wnętrzu przechodnie czasami mogliby zauważyć dziwne sceny, np w trakcie trwania postojów. 

Nie było to podkreślanie czyjegoś błędu, tylko zwrócenie uwagi, bez żadnego docinka, a jak wiadomo uczymy się na błędach, tylko gorzej gdy ich nie zauważamy.

Pozdrawiam
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 04, 2011, 09:52:08 am »
Jezu. Powstała z tego dyskusja, która z Autobusem ma niewiele wspólnego.

Ale tak... Medico nie wiem czy byłeś już wtedy z nami, czy cię nie było, ale Larpy/gry - Terenowe były czymś w rodzaju początków Virusowego Larpowania i podejrzewam, że część osób za nimi "tęskni". Te gry na swój sposób były przyjemne, wyprawa grupą z pkt A do pkt B. Każda postać miała własne cele + ogólne tło fabularne. Zabawa była przednia, ale masz rację odgrywania było mniej i to dużo mniej. To było dawno, teraz nasze podejście się zmieniło. Powstaje znacznie więcej dram, gier stacjonarnych, co nie zmienia faktu, ze za jakiś czas Larpy terenowe mogą znów do łask wejść i nie uważam, że będzie to zły kierunek.

A teraz odnośnie dyskusji. Mi się ogólnie pomysł autobusu, czy autobusów nie podoba. Nasza grupa słynie z eksperymentów itp. (Nawet w życzeniach noworocznych o tym poltergeist [wybaczcie błędną pisownie] wspominał).
Ale odnośnie tego pierwszego.
Wynajęcie autobusu nie będzie problemem, w to nie wątpię. Ale samego larpa sobie nie wyobrażam, albo inaczej moja wyobraźnia jest na tyle ograniczona, że nie może stworzyć obrazu udanego larpa, którego otoczeniem byłby autobus. Może się mylę. W przypadku Everlandu też nie byłem zachwycony, a okazał się świetną grą.
Co do drugiego pomysłu.
Jestem przeciwny wychodzeniem z naszymi larpami "do Ludzi" (przynajmniej na razie). Bo o ile każde larpy były w jakiś sposób zaplanowane (choćby sceny) to tym razem wszystko zależy od osób nam nie znanych. Bo bądźmy szczerzy nie unikniemy kontaktu z ludźmi. Szczególnie jeśli będziemy się mocno zachowaniem wyróżniać.

PS: Tak co by nie było wątpliwości. "Kontener" to LARP którego nie potrafię jednoznacznie zaszufladkować, więc nie biorę go pod uwagę.
PS2: Wybaczcie nie spójność tekstu, śpieszę się trochę.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 14, 2011, 15:02:31 pm »
Nie wiem jakim po raz kolejny udało się nam zejść na temat gier terenowych. Poprosiłeś jednak o ustosunkowanie się to i tak czynie. Nie uważam, że gry terenowe są złe, podobnie jak nie uważam, że zły jest badmington uważam, za to, że nasze pierwsze gry były tragiczne, a to, że dobrze je wspominamy to już zasługa czasu, miłej znajomości, bogatej wyobraźni i innych czynników pobocznych. Nie mówię, że nie zrobimy terenówki ale nie chciałbym robić czegoś prymitywnego z gatunku Pan chce miecz Pan da kwiatka. Ciągle uważam, że warto zrobić terenówkę eksperymentalną, rozbudować wojny ogrodników, wykorzystać motyw z radiem i wykrywaniem potworów, grałeś Medico w WO i wiesz, że potrafi złapać i wywołać odpowiednie emocje. Warto robić wszystko i wszystko warto robić dobrze. Dodam, że chętnie bym zrobił pierwsze larpy albo coś do nich podobnego ale na, że tak powiem "nowocześnie" :)

Awer LARP o autobusie. Jeden już był taki prawda? oczywiście to była miniatura, ale dałoby się ją rozbudować. Jeśli dobrze zrozumiałem dla ciebie problemem nie jest to, że jedziemy autobusem tylko to, że nie widzisz możliwego scenariusza w autobusie. To w sumie przecież takie samo pomieszczenie jak każde inne tylko w bonusie ma: ruch, dzwięki dodatkowe, kierowcę, spaliny, jest w nim bezpiecznie jeśli w strefie radioaktywnej ołowiane zasłonki zakryją okna, ma sypialnie w której można wozić więźnia (to już raczej autokar), pitchblack i riddick jadący skuty na ostatnim krzesełku, wypadek, dym wypełniający pojazd, atak terrorystyczny, speed niebezpieczna prędkość - panie kierowco nie możemy zwolnić bo zginiemy, autobus pozwalający ludziom z innego świat obejrzeć nasz szarobury. Jest trochę możliwości i wierzę, że da się to zrobić ciekawie. Dla mnie największy problem to to jeżdzenie właśnie, kierowca obcy odpada.

Co do pomysłu Chrupka, pomijam, że go nie rozumiem. Według mojej interpretacji to albo on żartuje, albo sugeruję grę miejską typu harcerzowego, jeśli to ostatnie to nie mam ochoty na takie projekty a jeśli to żart to zabawny :)

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: LARP - autobus
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 16, 2011, 02:52:25 am »
Hehe Solar lubi wszystko w punktach, więc:
1. Autobus to dobry pomysł. Coś innowacyjnego, lecz jednocześnie w miarę do ogarnięcia. Może wyjść coś co będzie przez nas zapamiętane i wspominane.  jestem jak najbardziej za.
2. Ludzie co wy macie do terenówek? " nie tego szukamy?" "nie tam chcemy zmierzać?" . A niby czemu? Według mnie zrezygnowaliśmy z ternówek, ponieważ zbyt trudno nam było połączyć grę na tak dużym terenie, razem ze ogarnięciem celi, znaniem mechaniki, oraz odpowiednim odgrywaniem. Zwyczajnie nas to przerastało pod względem trudności i praca Orgów szła na marne. Ale im więcej mamy doświadczonych graczy tym bardziej możemy spróbować...Takie jest moje zdanie. Mój stosunek do nich się nie zmieni i zawsze chętnie bym zagrał w terenie(nawet wolałbym, jak wszyscy wiedzą)
Polak...¦D

Tags: