Autor Wątek: Opinie i sugestie. Przekręt 3  (Przeczytany 432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Opinie i sugestie. Przekręt 3
« dnia: Czerwca 28, 2011, 22:52:57 pm »
Wiem, że nie wszyscy są za kontynuacjami, nie wszyscy chcą kontynuować coś co miało efektowny finał. Ale mi osobiście bardzo zależy na pociągnięciu dalej tego projektu.

W wielkim skrócie przypomnę fabułę.

Grupa ludzi, skazańców pracuję w Wyrobni, czyli kopalni. Wyrobnia działa na zasadzie kolonii karnej, kontakt z resztą Schronienia jest ograniczony. Akcja gry toczy się w części mieszkalnej. Poza nią poziom tlenu jest tak niski, że swobodne poruszanie wymaga zaplecza technicznego. Pewnego razu kontakt ze Schronieniem (czyli nadzorcą kolonii) urywa się. Strażnicy zostają postawieni w trudnej sytuacji, postępować zgodnie z regulaminem? czy ugiąć się pod naciskami więźniów. Mix charakterów, trup na zewnątrz baraków, przeszłość postaci, panika. Na koniec krótki kontakt ze Schronieniem i ostateczne odcięcie pępowiny. Więźniowie i strażnicy łapczywie wdychają resztki powietrza, wreszcie padają zdawałoby się martwi. Tak się kończy pierwsza część.

Przekręt dwa zaczyna się kilka godzin później. Postacie odzyskują przytomność. Wokół dym, gruz, w uszach szum krwi. Wszyscy żyją. Powietrze jest, problemy z elektrycznością, brak zapasów. Pojawia się druga grupa, uciekinierzy z innej wyrobni. Oni też nie wiedzą co dzieję się na zewnątrz. Czas nagli, brakuje jedzenia, dochodzi do rękoczynów, ludzie wariują, boją się. Wraz z kolejnym wstrząsem do wyrobni wczołguję się okutany w kombinezon człowiek ze Schronienia. Twierdzi, że na górze nic nie zostało, zjechał windą towarową a nad nim rozpętało się piekło, miał łzy w oczach. Zamknięci setki metrów pod ziemią, odcięci od powierzchni, pozbawieni nadziei wtedy dowiedzieli się co się stało. Poczuli w jak beznadziejnej sytuacji się znaleźli. To był koniec Przekrętu 2.

Sieć tuneli poprzecinanych wyrobniami, większość zawalona, kompletnie zniszczona. Niektóre działające na rezerwach, inne prawie kompletnie nietknięte. Krecie korytarze, gdzieniegdzie naturalny zbiornik wodny, w innym miejscu szczelina prowadząca wprost do piekła. Wszystko spowite całkowitymi ciemnościami. Bez jedzenia, skazani na wymarcie.

Tyle, że ci co przetrwali dostali od góry prezent, większość posiadała gen, przyczynę wydalenia ze społeczności, gen, który mógł pozwolić im przetrwać. Mogli się rozwinąć. Ludzie w tych czasach musieli być silni, niektórzy bardziej niż inni. Ci pod ziemią nie nabawili się szczęścia czy nadziej, oni zwyczajnie postanowili przetrwać do następnej pory snu. Minęło 15 lat. Świat na zewnątrz dawno pokrył zielonym dywanem resztki Schronienia. Brzoza, bo tak się nazywało Schronienia przestała istnieć. Ale pod ziemią żyli ostatni z jej przedstawicieli, ci ludzie przekazywali sobie siedząc w ciemnościach historię domu, który opuścili. Opowiadali o ogniu, którego tu nie używali oszczędzając tlen, wspominali smak jedzenia, zapach czystego powietrza. Opowiadali też, o tych co ich tu zesłali i o tych, którzy sprawili, że Brzoza umarła. Ci ludzie przetrwali bo mieli cel.

Co o tym myślicie? czy tylko mi się to wydaje aż tak interesujące? Osobiście wspominam przekręt jako jedną z bardziej klimatycznych gier. Obie części w głowie tworzą mi niesamowite obrazki. Byłem zaskoczony jak ostatnio sprawdziliśmy, ze Sly, że grało tam bodajże 8 osób. Dla mnie to byla gra kolos, chciałbym znowu znaleźć się tam, pod ziemią, bardzo.



Offline Greed

  • Keyblademaster
  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 341
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will die with You, partner.
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:50:54 pm »
Jestem jak najbardziej za. Żałuje swojej nieobecności na części drugiej. Mam nadzieję pojawić się w trzeciej.
Shoot me in the face! Shoot me in the face!

Offline Ana

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Attack: 96
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 28, 2011, 23:59:45 pm »
Z chęcią zagrałabym w trzeciej o ile nie problemem jest to, że nie grałam w poprzednich. ;)

Offline Ada

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 329
  • Attack: 95
    Defense: 97
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2011, 22:39:55 pm »
Ok, ok, ja jestem chętna, grałam i w Jedynce, i w Dwójce. Czekam na więcej.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 29, 2011, 23:07:57 pm »
Ej no ale więcej, nie chcę zgłoszeń, napiszcie co by was w takiej kontynuacji interesowało. Poprzednio było trochę uwag negatywnych. Jaki wariant byście wybrali, co byście chcieli w trójce zobaczyć zrobić. Oczywiście to pytanie będzie trudne dla niegrających w poprzednich częściach ale może komuś się uda odpowiedzieć.

Offline Ada

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 329
  • Attack: 95
    Defense: 97
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 30, 2011, 23:04:34 pm »
Pytasz czego oczekuję...
Chciałabym, żeby ta gra była trudna. Przynajmniej jak Granica. Chcę mieć wyzwanie. Łatwiejsze gry są przyjemne a i owszem, ale ja jestem zdobywca urodzony, ja chcę walczyć i wygrywać, i szkolić się w tym, co robimy. (Trudniejsze gry, gry z wyzwaniem są dla mnie osobiście przyjemniejsze niż sielanki...). Przekręty były wymagające. Potem była Granica, która była bardziej wymagająca, co jest jej wielkim plusem. Teraz, z perspektywy czasu, jakoś tak mi się chce trudnego, skomplikowanego.
Chciałabym, żeby był utrzymany klimat. Chcę czuć Przekręt 1 i 2 w powietrzu. Zastanawiam się nad strojami. Mogą zostać te z poprzednich części? To by mój klimat tylko podgrzało. Ja mam moje prześcieradełko z P1 i strój z P2 też mam...

Najchętniej tych samych ludzi bym chciała i tez nowych, ale nowych w swoich nowych, odrębnych postaciach. Nie wyobrażam sobie na przykład, żeby Corrinę grał ktoś inny niż Cień, Strażnika Wiśniowego ktoś inny niż sam Wiśnia itd.

To na razie tyle, może mnie natchnie.
Ps. Uwag negatywnych? Ja się nie dopatruję. Szkoda tylko, że nie udało się odzyskać zdjęć z P2.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2011, 23:35:03 pm wysłana przez Ada »

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 01, 2011, 09:08:52 am »
Oczekuje próby kontaktu ze światem zewnętrznym (przypominam, że komputer poszedł się... i nie wróci) i resztką ludzi zamkniętych po innych wyrobiskach.

Oczekuje powolnych zmian u reszty osób. U niektórych chciałbym zobaczyć zmiany które zaszły po tych 15 latach. (To mogła by być jedyna ingerencja w stare stroje).

Chce świata z brutalną siłą, gdzie rządzą silni i pozwalają żyć potrzebnym, bo właśnie tak sobie wyobrażam życie pod ziemią. Jeśli ktoś się nie przydaje, lub działa na niekorzyść grupy robi za posiłek.

Jeśli przez te 15 lat oprócz tego co znaleźliśmy jedliśmy nadal ludzi to ja chce zobaczyć ból i skrzywienie psychiczne z tym związane.

I klimatu chce.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2011, 13:51:05 pm »
Woah! Awer, Ada świetne uwagi. Czytam i widzę grę po prostu. Apeluje do reszty bractwa o wzięci przykładu. Więcej uwag! Zróbmy grę, która wstrząśnie posadami świata!
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2011, 16:03:43 pm »
Przebijanie się od szczeliny do szczeliny, walka o powietrze, mięso, dominacja, utrata zmysłów niektórych, wzmocnienie innych, zmysły typu wyczuwanie metanu. Piętnaście lat pod ziemią to całe wieki. Ci co przetrwali musieli mieć motywację aby przetrwać. Wyrobnie pod Schronieniami są ogromne, są też przeważnie sterylne i hermetyczne. Można tam umieścić tysiące ludzi i ciasno im nie będzie. Ale wyobraźcie sobie, te ciemne wąskie szczeliny w których ci ludzie/ nieludzie muszą żyć. Tylko nienawiść i wiara pozwoli im przetrwać.

Cytuj
Oczekuje próby kontaktu ze światem zewnętrznym (przypominam, że komputer poszedł się... i nie wróci) i resztką ludzi zamkniętych po innych wyrobiskach.

Oczekuje powolnych zmian u reszty osób. U niektórych chciałbym zobaczyć zmiany które zaszły po tych 15 latach. (To mogła by być jedyna ingerencja w stare stroje).

Takich uwag oczekuję więcej, szczególnie ta pierwsza mi podeszła. Cieszę się, że rozumiesz jaki ma być akurat ta seria. Przekręt ma być brutalny, mam nadzieję, że uraczysz nas w nim nie jeden raz takimi ekspresyjnymi zagraniami jak na ostatniej części :). Dawajcie wszyscy byli i aktualni gracze uwagi co do tego co by ci ludzie (warczący w  ciemnościach ) chcieli osiągnąć, zrobić, zniszczyć.
Chcemy aby Przekręt 3 był wspólnym dziełem. Możemy narzucić to co wymyślimy, ale skoro to kontynuacja to fajnie by było abyście wskazali w, którą stronę ma iść historia.

To co dodatkowo wyróżnia serię Przekręt to pełen kontakt fizyczny. No nie do końca pełny ale ograniczeń w tym mało. Najpierw było rażenie prądem i pojenie niedobrymi rzeczami, potem jedzenie surowego mięsa, dym i rzucanie Mawro o ścianę. Teraz powinno być zgodnie z tradycją "mocniej". Piszcie co ogólnie wam się widzi w Przekręcie 3. Na PM proszę o ewentualne sugestię co do postaci.

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2011, 09:35:57 am »
A ja wam jeszcze podrzucę taki wynalazek boga jak "Kuru". Choroba wywołana kanibalizmem, nieuleczalna w dzisiejszych czasach, na potrzeby Virusa można ją minimalnie zmodyfikować. To oczywiście ostateczność jest, bo postać z taką chorobą ma ciężki żywot, ale może coś wam to da.

A i Holdenów chciałbym spotkać w wyrobiskach.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 02, 2011, 10:17:17 am »
Oh Awer już kuru omawialiśmy, siejesz tu dezinformację mocną , potem wiśnia opowiada o tym, że jedząc ludzkie mięso człowiekowi mózg umiera :). Kuru to nie choroba wywołana kanibalizmem, to po prostu choroba, którą można się zarazić jedząc chore mięso. Jedzenie zdrowego ludzkiego mięsa jest nieszkodliwe.

Holdeni. Pod ziemią. Ok przemyślimy. Jeśli chcesz wyślij postać, zarys.

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 02, 2011, 17:27:02 pm »
Ty wiesz, że ja nie lubię wam cokolwiek do postaci sugerować.

Co do Holdenów. Oni są wszedzie, a ruiny schronienia i to co one kryją to jeden wielki skarb dla każdego zewnętrznego.

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 02, 2011, 21:15:17 pm »
Dziś się powstrzymam od tego typu opowieści:) Co do klimatu to przyznam szczerze, że odrobinę się boję. Pamiętam klimat z jedynki, pamiętam "tortury", pamiętam tą namiastkę władzy nad więźniami jaką daliście mi i Kamsonowi i pamiętam również, że nie miało to dobrego wpływu na moje samopoczucie i stosunki z innymi. Ciężko się powstrzymać od niektórych zagrań, ktoś chyba nawet nakręcił o tym film:P W każdym bądź razie ciężki klimat ok, ale ciężki klimat z P2, a nie ciężki klimat z P1.
Co poza tym, zmiana miejsca, albo rozszerzenie go. Chodzi mi po głowie coś na kształt dużej naturalnej przestrzeni podziemnej, w której kwatery są tylko niewielką częścią.

Jak mówił Awer, kontakt z innymi ludźmi, fajnie, a może nie tylko z ludźmi?

Dalej, jeśli się nie mylę, to koniec brzozy ma tu sporo powiązań ze Szczytem, fajnie byłoby nawiązać, a może nawet znaleźć przejście do owego pamiętnego bunkra; Może jacyś superzy albo takie fajne cuś, co wstrzykiwano ambasadorom Brzozy przed szczytem.

Piętnaście lat to sporo, Ci ludzie musieli dobrać się w jakieś grupy, które tworzyłyby jakąś społeczność. (Właśnie zdałem sobie sprawę, że w sumie to chyba niewiele z ludzi już by w nich zostało, Zieloni?) Fajnie było by zobaczyć jakieś mechanizmy społeczne działające w tej kopalni.

Chciałbym zobaczyć rozlew krwi, oczywiście nie prawdziwej. Chciałbym zobaczyć prawdziwe zmęczenie i ból na twarzach graczy, tym razem prawdziwe, bardziej mi chodzi o to, żeby tak gra trwała długo, żebyśmy poczuli się jak Ci ludzi pod ziemią, szukający jakiegokolwiek zajęcia, żeby nie zwariować. Wiem, że to trudne bo nuda w grze nikomu nie służy, ale wątpię, żeby przez piętnaście lat Ci więźniowie mieli bez przerwy jakieś rozrywki. Może jakaś wspólna praca (Przy okazji może rozkopali byśmy górkę:)). W każdym bądź razie krew, ból i zmęczenie.

Na razie nie przychodzi mi nic więcej do głowy...
You all going to die down here...

Offline Cień

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 474
  • Attack: 86
    Defense: 83
    Attack Member
  • Reputacja 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 04, 2011, 13:25:54 pm »
Jeśli miałabym wybierać, to zdecydowanie bardziej podobał mi się P1. Klimat tamtej gry był niepowtarzalny. Wtedy też czułam się błogo psychopatycznie, byłam wolna i niczym nieskrępowana. Podobało mi się to, bo nigdy wcześniej ani później nie poczułam takiej wolności. Wszystko co się tam działo warte było przeżycia.

P2 to lepsze stroje, ale tam już nie czułam wolności. Coś blokowało też spontaniczność.

1 wniosek jaki teraz przychodzi mi do głowy, to że mała przestrzeń wymusza interakcje i scala. Zbyt duży teren owszem pozwala na poznanie indywidualne przestrzeni..zachęca do eksploracji i daje obietnicę niespodzianek.

P3 - chciałabym móc mieć kontakt z postaciami. Wiem, że na P2 świadomie wybrałam samotność, ale zdecydowanie nie dało to niczego dobrego.
 Zdecydowanie P3 to wiele zmian psycho-fizycznych, które chciałabym móc zobaczyć, poczuć. To wiele lat przekształceń i jakiekolwiek one będą muszą być duże.
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie i sugestie. Przekręt 3
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2013, 09:10:44 am »
Pozwolę sobie odgrzebać kolejnego trupa. Przekręt był świetnym przykładem wykorzystania Virus'a, nawet lepszym niż poprzednie gry około szczytowe. Czytam, dużo o produkcjach norweskich (jedną wam dziś podrzuciłem) i wydaje mi się, że właśnie przekręt kolejny mógłby być wielką grą. Wielką w sensie bogatą w rekwizyty, emocje, dobrze opisane przedmioty itd. Ta gra powinna być na pewno mocno dofinansowana. Tak aby dało się poczuć świat w ogóle i w szczególe. W obliczu nowych możliwości jak choćby wynajem fortów lub innych piwnic widać, że może damy radę zorganizować coś fajnego :).

Przeczytajcie ten wątek od początku i spróbujmy może wrócić do rozmowy. Czy was to interesuje, czy znajdziemy graczy i pomocników (npc), czy jesteście skłonni zapłacić i ile. Jak wiele technologii damy radę tu wnieść, czy uda nam się przygotować oprogramowanie jak to na P2 ale o kilka klas bardziej zaawansowane (np.: System Sterowania Reaktorem :) ).

Tags: