Autor Wątek: Virus Stowarzyszenie  (Przeczytany 400 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Virus Stowarzyszenie
« dnia: Listopada 07, 2011, 12:40:18 pm »
W ostatni piątek poważnie porozmawialiśmy o czymś co się nazywa stowarzyszenie. Czyli po raz kolejny powróciliśmy do próby, propozycji formalizacji Virusa. Najpierw Marta z grubsza opowiedziała o temacie, potem Adam przedstawił to z punktu widzenia kogoś, kto takie stowarzyszenie prowadzi. Nie wiem do końca co o tym wszystkim myśleć. Z jednej strony to bardzo kusząca sprawa z drugiej natomiast kolejne "urraaaaaa". Stowarzyszenie przede wszystkim da nam osobowość prawną, dzięki temu moglibyśmy ubiegać się o dotację projektów, brać udział w konkursach, docierać dalej i mocniej. Z drugiej strony stowarzyszenie obciąży nas formalnościami. Księgowość, statut, pisanie sprawozdań, rozliczenia, brak "nie chce mi się dziś, odwołujemy". Jeślibyśmy się zdecydowali stowarzyszyć obowiązywałyby nas regularne wybory zarządu, prezesa, sądu i inne takie. Samo założenie stowarzyszenia jest dość proste. Zebranie założycielskie, wybór władz, siedziby, wysłanie papierów i już. Praca w stowarzyszeniu też jest dość prosta, bo przecież będziemy robić z grubsza to co lubimy. Większość z nas chce działać organizacyjne, kulturalnie. Czy to robiąc gry dla dzieci, czy organizując warsztaty, spotkania, prelekcje, konwenty, zawody, wystawy dla starszych. Tylko uwaga, powtórzę to co mówiłem w piątek, nie nastawiajmy się na dochody nie wiadomo jakie. Bezpieczniej będzie założyć, że wstępnie dużo pracujemy a pieniędzy nie oglądamy.

To teraz duża przeszkoda. Aby założyć stowarzyszenie potrzebujemy 15 osób. Nieletni będą musieli dostarczyć zgodę opiekunów. Te 15 osób będzie stanowiło człon grupy. Te osoby będą miały prawo wyborcze i prawo głosu w głosowaniach nad uchwałami. Dostaną legitymacje i będą mogły być dumne z tego kim są. Poza tym będą brały udział w pracach stowarzyszenia. Nie chciałbym abyśmy zebrali osoby, które kilka razy powiedzą mogę zrobić to i to, ale potem się okaże, że działają jeszcze w trzydziestu innych projektach i nasze stowarzyszenie będzie dla nich tylko jakimś odległym tworem. Potrzebujemy osób, które chcą aby stowarzyszenie Virus działało prężnie i dla których będzie ono najważniejszą działalnością poza zarobkową/ szkolną. Tylko z takimi ludźmi damy radę coś osiągnąć.

Co z tymi co nie chcą być członkami stowarzyszenia. Ano nic. Wszystko będzie jak dotąd. Nie jesteś w stowarzyszeniu ale bierzesz udział we wszystkich atrakcjach jak zwykle. Prawdopodobnie dla członków będzie inna składka na larpy niż dla reszty. Ale to szczegół. Stowarzyszenie ma na celu szerzenie tematyki około fantastycznej. Szerzenie oznacza, że ktoś musi czerpać z tego co stowarzyszenie zaproponuje i tu właśnie mieszczą się wszyscy nie zrzeszeni wraz ze zrzeszonymi.

Jest też druga opcja o, której nikt nie wspominał. Takie skosztowanie tematu, bez obciążania się zbędnego. Mówię o stowarzyszeniu zwykłym. http://poradnik.ngo.pl/x/340827 może to lepsze rozwiązanie?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kto chcę w pierwszym rzucie znaleźć się w stowarzyszeniu?

Łukasz "Szept" Nieścierewski
Maciej "Sly" Tomaszewski
Jakub "Awer" Szarubka
Mariusz "Mruczek" Gill
Marta "whitequeen" Zambrowska
Jakub"Kruk" Kowalczuk
Arkadiusz "SolarStone" Polak
Krystian "Medico" Chról

« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2011, 13:05:21 pm wysłana przez Szept »



Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2011, 13:07:12 pm »
Jestem gotów na formalizację ( stowarzyszenie nadzwyczajne ). Nie ma dla mnie ważniejszej sprawy niż Virus. Nawet szkoła czy praca. Jedziemy z tym koksem.
work, work

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2011, 14:13:18 pm »
Mnie również dopisz.

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2011, 16:36:58 pm »
Czyż mnie może zabraknąć?
Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline whitequeen

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Attack: 89
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2011, 17:04:55 pm »
Ja tez :)


Zambrowska :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2011, 17:53:17 pm wysłana przez Szept »
.

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2011, 18:32:54 pm »
Mnie tez.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Kate

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Attack: 98
    Defense: 96
    Attack Member
  • Reputacja 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 07, 2011, 18:54:06 pm »
Ktoś jak Kasia też się przyda ?

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 07, 2011, 19:25:42 pm »
Przydać zawsze, ale nie do końca wiem jak to jest z wiekiem założycieli stowarzyszenia. Zastanów się czy chcesz się w takie coś wplątać, to dużo pracy no i z twojej strony potrzebna będzie oficjalna zgoda rodziców.

Offline MadKamson

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Attack: 0
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hit me baby one more time
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 07, 2011, 20:27:10 pm »
Znów czuję się pominięty...
Sly: Jeżeli larpowicze są virusami, to Kamson jest pandemią...
Sly: Jesteś zbyt okropny by stąpać po ziemi i nie zostawiać smolistych śladów...
Cień: Serio mam fobię, która się nazywa Kamson(...).
Qlka: Kamson! jesteś paskudną jednostką i wiesz o tym, prawda?

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 07, 2011, 21:04:35 pm »
Kurcze przypominają mi się pierwsze zebrania "THE CLUB" . już wtedy próbowaliśmy(choć bardzo amatorsko). Mieliśmy sekretarza z tego co pamiętam i ogólnie miały być regularne spotkania. Wtedy nie wyszło, ale od tamtej pory sporo czasu minęło. Myślę że każdy z nas trochę się zmienił( na lepsze oczywiście) i że tym razem jeśli się postaramy to damy radę. Mimo tego że jestem harcerzem co niejako czasem mój czas zabiera to postaram się wykorzystywać wiedzę stamtąd a czas odpowiednio organizować. Tak więc zobowiązuje się z pełną świadomością swych słów zostać jednym z Ojców Założycieli.
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 07, 2011, 21:08:35 pm »
Kamson nie rozumiem, zgłaszać się na wszystko należy samodzielnie, a już na pewno na coś co będzie wymagało pewnego poświęcenia i pracy. Musisz się zgłosić świadomie i z pełną świadomością obciążeń jakie to za sobą niesie. Przypominam też, o tym, że jeśli ktoś nie będzie członkiem stowarzyszenia to i tak standardowo uczestniczy we wszystkich naszych imprezach. Członkowie to ludzie chcący coś w stowarzyszeniu zrobić.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 08, 2011, 02:06:50 am »
Ja bardzo chętnie się piszę na regularną pracę w stowarzyszeniu. W razie organizacji jakiś ciekawych projektów mogę załatwić nam parę patronatów, mniej i bardziej atrakcyjnych. Ogólnie pewne podpunkty brzmią dla mnie śmiesznie, ale moje oczy i palce są zmęczone, więc podzielę się tym przy najbliższej sposobności "na żywo".
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 08, 2011, 13:04:27 pm »
Cytuj
Ogólnie pewne podpunkty brzmią dla mnie śmiesznie
- napisz, które i pozwól nam je obronić lub też się pośmiać.

Co to znaczy załatwić parę patronatów?

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 10, 2011, 12:41:40 pm »
Wygląda na to, że na ten moment stowarzyszenie nie ma szansy. Do wymaganej piętnastki brakuje nam całkiem sporo. Pozostają zatem dwie opcje. Po pierwsze tworzymy stowarzyszenie zwykłe (nic nie daje, poza elementem oficjalności, takie wprowadzenie), albo zajmujemy się działalnością na niby, ale na poważnie. Trochę mało mam wiary, ale może mnie przekonacie.

Offline whitequeen

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Attack: 89
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Virus Stowarzyszenie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 10, 2011, 19:40:37 pm »
Moze po prostu skupmy się na naszych obecnych projektach i na pracy z Karmelicką. Wiele organizacji takich jak nasza nie jest sformalizowana, a udaje im się zdobyć sławę i chwałe :) A my mamy wsparcie ze strony Centrum, i pole do działania.
.

Tags: