Autor Wątek: gra everland Virus LARP (tagi takie)  (Przeczytany 384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
gra everland Virus LARP (tagi takie)
« dnia: Grudnia 11, 2012, 14:30:38 pm »
Ostatnio w rozmowie  wypłynął temat nonstopa,  automatycznie czas jakiś potem do głowy przyszło mi  skojarzenie z Wojnami Ogrodników (tymi większymi) i wreszcie dziś zacząłem się zastanawiać czy mamy świat, który moglibyśmy  rozwinąć w strategiczną grę forumową. Taką grę, która pozwalała by graczom konsultować się na osobnych forach dostępnych tylko dla niektórych. Grę w której byłby wyraźny świat i jasna decyzyjność. Czyli wynikałoby, że gra wymaga jasnych stron, charakterystycznych i interesujących na tyle aby gracze coś o nich  pisali. Z konieczności strony muszą dysponować armią bądź innymi znacznymi wpływami.  Potrzeba ugrupowań. Wstępnie rozważałem Everland, ale on jest mocno jednostkowy. Owszem da się  go teraz przeobrazić w grę o wojnie, świat gdzie Everlandczycy zakładają sojusze i knują przeciw sobie, wzajemnie wykorzystując swoje moce i jeszcze nie istniejące armie.  Tylko czy to jest akceptowalna zmiana, dla was? 
Druga wersja to oczywiście Wirus, świat wirusa, postapokaliptyczna zupa. Tu należałoby dookreślić statut Schronień, dodać im charakteru, wprowadzić znane postaci, militarnie byłoby fajnie, czy miejsca odpowiednio klimatyczne i zdolne na długo przyciągnąć graczy by powstały? nie wiem.

Wreszcie ostatnia rzecz godna rozważenia. Gra powinna dawać możliwość odegrania LARPów powiązanych z tym co się dzieje na forum. Może pamiętacie, że Szczyt był związany z tym co kilka dni wcześniej działo się na forum, ludzie podjeli decyzję, wysłali armię,   zrobili różne rzeczy, które potem wypłynęły na grze. I dalej, taka gra zuboży czy wzbogaci gre?  Coś na pewno zabierze ale czy coś da w zamian.

Ah zapomniałem spytać, ktoś by pograł? :)



Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2012, 20:25:57 pm »
Ja bym pograł. Tylko ze bardziej w Wirusowym świecie niż w jakimś everlandowym.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2012, 21:23:22 pm »
Czyli Wojny Ogrodników na szeroką skalę. Tylko potrzeba do Wirusa lokacji i stronnictw bardziej wyraźnych. Teren gry i zarys konfliktu musi być bardzo taktycznie złożony, szlaki handlowe, zaopatrzenie itp. Plus Wirusa taki, że bez problemu da się go potem przerobić na grę terenową, larpa nocnego. Lokacje tu są imho trudniejsze niż w Everlandzie, tam dajemy Domeny, plus opisy mocy i powiązania i już gra.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2012, 22:18:14 pm »
Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ja jestem za, podoba mi się tam myśl i również optuję za zrobieniem czegoś pożytecznego ze światem Wirusa. Ciekaw jestem jak to sobie wyobrażasz w praktyce, ale wchodzę w ciemno.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2012, 23:59:10 pm »
Medico pamiętasz przed Szczytem co robiliśmy? albo Nonstop'a? Tu widzę połączenie tych gier. Czyli zakładamy podfora na które mają wejście tylko członkowie danej frakcji. Ustalamy terminy deklarowania akcji, nie jakieś szalone typu co godzinę tylko np.: do konkretnej daty. Jak są wszystkie deklarację to rozstrzygamy ich efekty i postujemy każdej grupie oraz łącznie w wiedzy ogólnej. Gra taktyczno, strategiczna. Taka trochę planszówka turowa. Jeśli Wirus, to wybieramy frakcje, wrzucamy opisy i robimy rekrutację, do dziś na forum wiszą kantyny dla Wojen Ogrodników :) Kto wie, może dałoby się je wykorzystać.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 12, 2012, 00:54:37 am »
Moim zdaniem Everland odpada w tym co opisałeś. Za bardzo kojarzy mi się to z grą DC Universe online - niby świetny pomysł, bo można zagrać w wielkie MMO w którym stajesz się superbohaterem i walczysz obok Batmana, Supermana i innych. Tylko, że jak masz świat gry, który składa się z samych herosów, to nagle staje się to nudne i płytkie.

Everlandowe postacie to jednostki osobliwe, indywidualiści, plejada gwiazd - nie wyobrażam sobie zrobienia z nich armii. Oczywiście można ograniczyć się do kilku postaci, a za armię potraktować Śniących tak jak to było na larpie, ale tu znacznie dosłowniej. To prędzej.

Wirus wydaje się nadawać idealnie, ale z drugiej strony... uch to taki wyświechtany pomysł. Chyba, że jakoś zupełnie na nowo do tego podejść. Np. od strony Zielonych. Wojny między Enklawami, walki o zasiewy - taktyka, rozwój biologiczny, zarządzenia uprawami itp. Sporo ciekawych, nowych rzeczy i duże pole do popisu jeśli chodzi o strategiczne aspekty.

Tylko widzę drobny problem z ilością graczy. To taka gra dla starej gwardii, nowi gracze nastawieni bardziej na impro i odgrywanie niż mechanikę i grywalność mogą się nie wciągnąć ( ale może się mylę ). Dobrze byłoby zaprosić kilku ludzi.

Z drugiej strony mniej graczy - mniejszy chaos, więcej wspólnego decydowania.
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 12, 2012, 01:12:07 am »
Mylisz się co do graczy a i z Everlandem jest inaczej, przecież napisałem, że wymagałby zmian. Nie jednostka tylko jednostka jako dowódca czyli dokładnie to samo co w każdej grze taktycznej. Generał, Heroes, Lord, Bóg Anioł, Królowa Śniegu. To to miałem na myśli pisząc o przekształceniach Everlandu. Łatwo go tu zrobić i żadnego podobieństwa do DC nie widzę, raczej w stronę gier typowo dworskich bym to porównał. Znowu moja Dune mi tu powraca.

Królowa Śniegu urzędująca w domenach z drugiego kręgu Snu, nawiązuję kontakt z Kopciuszkiem, Macochą, i o dziwo Chłopcem z Zapałkami. Tworzą stronnictwo kręgu, zawiązują tajne porozumienie na mocy, którego nie podejmują działań mogących osłabić ich wzajemne Domeny, pozostawiają sobie wolną rękę w działaniach pozwalających na pozyskanie nowych śpiących i kontrolę wybrańców. Do grupy dołącza pod wpływem obietnicy w zemście Kot. Każda ze wspomnianych stron dysponuję okreslonym zasobami, posiada wiedzę, posiada bardzo różne armie (różne w stopniu trudnym do opisania). To władcy snów. Jak tu nie widać przyczynku do sporu. Everland pokazał nam małą skalę, ale fabularne opisy np. Kapturką mającego pod sobą stada wilków pokazują całość historii.
Drugie stronnictwo tworzą Cienie, szczątki poprzednich władców. Itd. Do tego miejsca tu wymyślać to banał bo nie trzeba mieć wiedzy geograficznej, ot Ściana płaczu. Wieczne drzewo. Czarny Ocean. Wszystkie miejsca są, każde ma znaczenie. Wybucha wojna.

Wirus to Schronienia, Handel, Wolni, Zieloni, grupy typu Szkarłat. Duży obszar Europy wschodniej jak dla mnie. Miejsca sporów to Magazyny, Baseny Ewolucyjne, Miasta, Technologię, Informację itd. Do tego tajne ugrupowania (nie wiadomo o co im chodzi, wiadomo, że chcą) typu Superzy, SI, Bractwa Hybrydzie. Dzielimy grupy na nadrzędne, podrzędne z aspiracjami i tajne. Wiadomo strefy wpływów, wiadomo gospodarka zasobami. Ach, wojna zawsze jest taka sama.

Głosowanie trwa, na razie wygrywa świat Wirusa. A gracze nawet jak na początku będzie ich mało znajdą się.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2012, 01:14:20 am wysłana przez Szept »

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 12, 2012, 02:22:31 am »
Mylisz się jeśli myślisz, że da się z tego zrobić grywalną grę forumową bez urwania potężnego kawałka everlandowego klimatu. Opisy dajesz piękne, ale konkretów niewiele. Z tego można zrobić świetną sesję ze stałym nadzorem Orga. Taktyczną turówkę już trudniej, a bez wprowadzenia pewnych uproszczeń – prawie niewykonalne.

To co piszesz o Wirusie - BYŁO. Po części u nas, ale w ogóle temat jest mocno wyeksploatowany. Świat Wirusa jest ciekawy jak się bierze jakiś jego element, zoomuje i wyciąga smaczki. Z "lotu ptaka" to postapo w trochę innych szatach. Nie mówię, że to źle, ale jest tu jakaś wtórność. „Wojna zawsze jest taka sama” - owszem, ale to co jest wokół wojny można zróżnicować.
work, work

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 12, 2012, 12:38:20 pm »
nie chcę mi się czytać waszych przepychanek :P ale jestem ZA! Przyda się takie coś na pewno. JOŁ!
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 12, 2012, 15:06:34 pm »
I to lubię, się napiszę, a nie tam nie da się :). Tylko pomóżcie zdecydować, które uniwersum, łatwiej zrobić coś wielkiego z Everlandu, ale Wirus też się da, na ten moment wygrywa zdecydowanie Wirus.

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 12, 2012, 15:32:04 pm »
I ma wygrać. Wirus, nie Everland.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 12, 2012, 17:16:51 pm »
Polecieliście. Taaak hurra optymizm, zróbmy cokolwiek!
blablablabla bullshit.

Jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za Everlandem. Taka gra zmusiłaby nas do rozwinięcia uniwersum, czyli nareszcie mielibyśmy dwa pełnoprawne światy - Wirus i Everland. Dużo roboty, ale efekt mógłby być bardzo dobry. Tylko wciąż mam wątpliwość czy robić z tego grę strategiczną. Toż szkoda klimatu, lepiej RPGa.

Natomiast uparliście się, że musimy robić coś w realiach wymyślonych przez nas. A może zrobić... Dune? Sam nie wierzę, ze to mówię, ale trzeba przyznać, ze to na turowkę nadaję się idealnie. Moglibyśmy zrobić wtedy podbudówkę pod coś czego wydaję się nie da zrobić - larpa w uniwersum Duny, który zadowoliłby Szepta.
work, work

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 12, 2012, 18:12:11 pm »
Niestety na tą chwilę nie jestem w stanie przeczytać (a raczej przypomnieć sobie Diuny). Po świętach? Może.

Slyś kurczę, to może zmieńmy w ogóle nazwę forum na Everland? Bo czemu nie? Skoro:
-Podręcznikiem się nikt nie zajmuje
-Larpy nie powstają
-Uniwersum Wirusa też poszło "w odstawkę"

To może olejmy to wszystko? Bawmy się w Koty w Butach, Chłopców z zapałkami i Królewny Śnieżki (Jakkolwiek mroczne i poważne, w dalszym ciągu delikatnie infantylne).

Jest jeszcze jedna rzecz, która przemawia za Everlandem. Taka gra zmusiłaby nas do rozwinięcia uniwersum, czyli nareszcie mielibyśmy dwa pełnoprawne światy - Wirus i Everland.

Poleciałeś. Taaak hurra optymizm, zróbmy Everland!
blablablabla bullshit
I po co? Żeby kolejny twór został olany?


Szept wpadł na fajny pomysł. Nawet nie mówimy tutaj o LARPie czy czymś większym. Ot, taka gra na forum, która nie wiadomo czy wyjdzie. Tak naprawdę dlatego siedzę na tym forum, i śledzę wątki.
Nie dla Everlandu. Nie dla Orląt. Dla Wirusa.
Od dwóch lat stoi niezagospodarowane forum WO. Po co? Może czas najwyższy coś z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2012, 18:14:47 pm wysłana przez Kruk »
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 12, 2012, 18:14:59 pm »
Odczep się od chłopca z zapałkami :P

A tak serio to ja też jestem bardzo za tym, żeby rozwijać projekty związane z Wirusem. Jest to nasz towar eksportowy, który powinniśmy rozwinąć i zacząć się z tym wciskać jak chińskie zabawki na rynek.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: gra everland Virus LARP (tagi takie)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2012, 18:32:46 pm »
Okej, podoba mi się szczery i jasny przekaz jaki dałeś Kruku.

Z jednej strony rozumiem o co Wam chodzi z zaniedbaniem Wirusa, ale z drugiej czuję trochę zmęczenie materiału. Potrzebuje czegoś nowego, a nie powrotu do Schronienia czy przetrwania w lesie jako Zewnętrzny. Naprawdę spędzieliśmy w tym uniwersum mnóstwo czasu, powstał cały cykl LARPów plus kilka zewnętrznych projektów. Były sesje, gry na forum, opowiadania, praca nad podręcznikiem. Mam tu zgryz - bo z jednej strony warto wykorzystać tą bogatą historię, dokończyć podręcznik, moze wydać ( kickstarter?;P ), wykorzystać jak to pięknie ujął Medico jako towar eksportowy. Z drugiej strony jest to dążenie do nowych tematów, klimatów, miejsc, postaci.

Duny nie robiliśmy jeszcze, a do strategicznej turówki na forum uważam, że nadaje się idealnie. Everland nadaje się mniej, ale gdyby go rozbudowaći zrobić z niego drugi wielki świat obok Wirusa, to mieliśbysmy dwa "towary eskportowe". Pytanie czy opłaca się robić kolejne uniwersum po to " Żeby kolejny twór został olany?" - bo zapewne tak będzie. Powstanie opis, kilkanaście gier, a potem znów przeniesiemy się na coś świeższego.

Dla mnie to trudna decyzja, ale może rzeczywiście warto pójść w Wirusa, skoro zapotrzebowanie jest silne, bo z pewnością i Solar się ucieszy, i Wiśnia nie pogardzi, na Awera i Kamsona też pownie można liczyć. Dobra. Spróbujmy, przekonaliście mnie.
work, work

Tags: