Autor Wątek: oni chcą wirusa  (Przeczytany 223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
oni chcą wirusa
« dnia: Października 27, 2013, 14:39:35 pm »
Czas na wypowiedź Mruczka. Tym razem z mojej strony nie będzie pretensji i bólu czterech liter, nie będę się wypowiadał o samych larpach z perspektywy gracza (w końcu i tak nie gram) czy też ich obserwatora. Powiem tylko czego mi żal.
Żal mi tego od czego zaczęliśmy zabawę w naszej Grupie Virus, która kiedyś nazywała się Virus-RPG. Właśnie nie ma już Virusa w Virusie. Dawno już nie widziałem nic związanego z uniwersum zmutowanego postapokaliptycznego świata, głównie Warszawy i okolic, gdzie Ogrodnicy pilnowali porządku w Schronieniach i  uzbrojeni w LiqA chodzili na rajdy na Zielonych, po czym spieprzali przed Superami. Gdzieś jeszcze powinienem mieć ładnie wydrukowany egzemplarz Historii. Może jednak nie jestem wyjątkiem i jest jeszcze ktoś, kto chciałby wskrzesić ten zapomniany, ale wciąż posiadający spory niewykorzystany potencjał, temat?


Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2013, 17:16:25 pm »
MI też tęsko do tego świata, ale jesteśmy w mniejszości z tego co wiem Mruczku ;) Z tym że ja nie uważam się za kompetentnego by tworzyć coś w tym świecie. Jeśli będzie powrót to będę się cieszył, jeśli nie to się nie zabije. 
Polak...¦D

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2013, 21:48:05 pm »
Królestwo za starego Virusa...
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2013, 22:08:48 pm »
Myślę, że to nie jest taka mniejszość i tak podejrzewam nawet, że znalazło by się parę osób skłonnych po trosze redagować już istniejące materiały i tworzyć nowe, by zamknąć to "dzieło"
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2013, 14:01:44 pm »
Wydzieliłem wam wątek, tamten miał zadatki na konkretną rozmowę. Jeśli ktoś tęskni za Everlandem, albo ma ciągoty do innego jeszcze uniwersum to też, myślę, że może nowy temat założyć.

Co do świata wirusa, nie wiem o czym tu piszecie, ja też bardzo go lubię. Zwracam też uwagę, że jedyną osobą coś z nim robiącą jest Kruk. I Kruka należałoby wesprzeć i zmotywować do zebrania tekstów. Tymczasem, jakoś w jego tematach cicho. Więc skoro tęskno to zacznijmy od małych rzeczy.

LARP w wirusie? czemu nie, zawsze fajnie do tego wrócić, tylko tu potrzeba dużej siły przerobowej.

EDIT. No i poruszyłem kilka tematów z Virus'em związanych, teraz wóz albo przewóz, będzie coś albo nie będzie, na pewno muszą się znaleźć chętni do pracy.

EDIT 2. I co? typowo nic?
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2013, 11:48:28 am wysłana przez Szept »

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 05, 2013, 15:58:58 pm »
Widać nie chcą ;] Ja sobie będę czasem coś pisał. Nie ma spiny.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 05, 2013, 16:05:12 pm »
Szkoda, w sensie, że wsparcie liche, ale pisz i to dużo. Kto wie co się z tego urodzi.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 05, 2013, 16:23:37 pm »
Zawsze tak jest, że jak sa wspominki to sa chętni, a jak trzeba coś zrobić to nie ma już nikogo.
Bo to nie jest tęsknota do pracy tylko własnie do owych wspomnień.
Ja też lubiły czasy kiedy musiałem wódkę pokątnie pić, co nie znaczy, że teraz chciałbym tak spożywać alkohol ;D

Jeżeli chcemy coś w tej dziedzinie zadziałać, to Kruka musi wesprzeć nasza dwójka. Być może jakieś zagubione dusze mogłyby tu coś zawojować - Awer lub sięgając jeszcze dalej - pierwotni twórcy systemu. Sam mówiłeś, ze są zainteresowani systemem.
work, work

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 06, 2013, 00:35:50 am »
Ale chodzi o wsparcie przy "dopingowaniu" Kruka, czy chodzi o tworzenie czegoś nowego? Bo ja jestem chętny na tworzenie nowych rzeczy, opisy, poprawianie tego co już jest, itd.
Jeśli chodzi o czytanie tego co wychodzi spod ręki Kruka to jedno machnąłem, podobało mi się, mimo nie mojego klimatu, a najnowszych rzeczy nie miałem okazji ruszyć, zwyczajnie tylko dlatego, że nie miałem odpowiedniego humoru na tego typu teksty, a nie lubię się zmuszać do takich zabaw.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 06, 2013, 01:01:39 am »
Nie wiem o co chodziło Łukaszowi, ale moim zdaniem raczej nie o doping.
Pierwsze co trzeba teraz zrobić to Virusa - system - przejrzeć i mocno przesiać. Wyciągnąć to co najważniejsze i z tego zrobić podstawowy opis świata, a resztę uzupełnić historiami pokazującymi jego możliwości i bogactwo.
work, work

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 06, 2013, 02:56:26 am »
Jeśli chodzi o czytanie tego co wychodzi spod ręki Kruka to jedno machnąłem
Strasznie mi się nie podoba to słowo niemieckiego pochodzenia. Ale miło że przeczytałeś chociaż jedno. Przynajmniej wiem że nie piszę dla Szepta- a takie mam (przykro mi to stwierdzić, ale tak jest) wrażenie :(
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 06, 2013, 09:11:13 am »
Jeżeli chcemy coś w tej dziedzinie zadziałać, to Kruka musi wesprzeć nasza dwójka. Być może jakieś zagubione dusze mogłyby tu coś zawojować - Awer lub sięgając jeszcze dalej - pierwotni twórcy systemu. Sam mówiłeś, ze są zainteresowani systemem.


Cały czas tu jestem i obserwuję co się na forum dzieje. Nie piszę bo nie chcę rzucać słów na wiatr. Mój czas jest ograniczony. (To chyba jakaś choroba ostatnich lat, bo widzę, że nie tylko mój jest ograniczony). Chętnie bym pomógł, ale w chwili obecnej nie będę niczego deklarował, bo nie wiem czy dam radę spełnić deklarację. (A politykiem nie jestem)

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 06, 2013, 09:57:03 am »
Medico już nic nie dopisywać, bo co ty chcesz stworzyć, encyklopedię nieistniejącego świata? Do czego by to miało służyć, bo ani to dobry setting, ani system rpg, ani no właśnie, to co do tej pory to tylko na ksywkę "pan chaos" zasługuje. Teraz należałoby okroić cały materiał do formy broszurki (maks 20 stron) i koniec, otrzymać finalny produkt. Naprawdę jestem zmęczony nie kończeniem zaczętych projektów. Wolę coś małego i zgrabnego niż rozgrzebaną kobyłę (obleśne po trosze porównanie)

Co to znaczy, że teksty Kruka nie w Twoim klimacie są? Bo tu mnie ździebko zaskoczyłeś. Chcesz pisać do wirusa, a te teksty kłócą się z owymi chęciami? Wydaje mi się, że Kruk piszę właśnie w odpowiednich klimatach. Czyli w teorii robi dokładnie to czego potrzebujemy i kurcze, chyba to co czujemy. Klimat wirusa zachował, ba w tekstach zamieszcza mnóstwo smaczków z tak zwanego podręcznika. Te teksty to opowiadania w świecie wirusa. JAKIM CUDEM ONE NIE SĄ W KLIMATACH?

Sly.
Nie wiem o co chodziło Łukaszowi, ale moim zdaniem raczej nie o doping.
Wiesz co, doping też. Może nie w formie klaskania przy każdej nadarzającej się okazji, ale wsparcie jest mu potrzebne. To jedyna osoba tworząca coś w wirusie. Mamy zbieżny obraz przyszłości papierowego wirusa. Mała forma opisowa, coś o świecie, a potem scenariusze albo właśnie opowiadania. To jest to co ludzi wciągnie i opowie o świecie. A nie po raz tysięczny opis nowego gatunku czy zmian ewolucyjnych o słoni - to jest ciekawe, żeby nikt mnie nie oczerniał, ale przecież nie przerobimy teorii darwina na coś nam bliższego. A nie przerobimy bo to dużo pisania. Także wsparcie jest potrzebne. A już wychylanie się z informacją, że teksty te są jeszcze nie przeczytane? to by mnie mocno wkurwiło na miejscu Kruka.

Awer bywa na forum jak się właśnie przyznał, strzał w stopę to chyba. Jak bywasz to napisz parę słów, nie potrzeba tu deklaracji podatkowej czy innego pita, pisanie jest krótkie. Przeczytaj teksty, może wrzuć coś ze swoich scenariuszy. Wiem, że są nie spisane do końca, w rozsypce itd. Ale to co? przynajmniej już tu będą i będziemy mogli się nad nimi popastwić i też pomóc w ich skończeniu. Wyślę teksty Kruka to tych najstarszych, tylko wolałbym jakąś spójność, bo fragmenty czyta się irytująco (przerwy i urwane pomysły bolą)


Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 07, 2013, 00:41:36 am »
Medico już nic nie dopisywać, bo co ty chcesz stworzyć, encyklopedię nieistniejącego świata? Do czego by to miało służyć, bo ani to dobry setting, ani system rpg,

Jak to setting nie jest dobry? Ten setting wciągnął nas w nieistniejący świat do tego stopnia że autentycznie byłem przywiązany do schronienia a poznawanie świata należało do jednej z moich ulubionych czynności podczas trwania LARPów virusowych .
Według mnie napisanie swojego rodzaju podręcznika byłoby najlepszym rozwiązaniem. Najpierw stworzyć świat, a potem dopracować do niego system, w oparciu o coś co już mamy.
Polak...¦D

Offline Mareridt

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Attack: 92
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 07, 2013, 02:59:38 am »
Tak sobie czytam i czytam i doszłam do wniosku, że się odezwę. Może nie mam zbyt wielu wspomnień związanych z Virusem i żadnej gry nie pamiętam, bo jak już miałam zagrać to...zabrakło osób i została odwołana, ale to co pamiętam z wszelkiego rodzaju improwizacji i Orląt Lwowskich to to, że się znakomicie bawiłam, odkryłam swój talent do wkręcania się w klimat i (w minimalnym stopniu, ale jednak) przełamałam swój opór do wszelkiego rodzaju publicznych wystąpień. A to dużo jak na parę spotkań z ludźmi, których nie znałam, a od początku poczułam jakąś więź. Niestety jestem baaardzo ograniczona czasowo, ale chciałabym się z Wami spotykać od czasu do czasu i zagrać kiedyś w czymś poważniejszym. Dam jakiś konkret: pasują mi piątki 16-18. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2013, 03:01:34 am wysłana przez Mareridt »

Tags: