Autor Wątek: oni chcą wirusa  (Przeczytany 224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 07, 2013, 13:11:11 pm »
O proszę, mi również piątki oczywiście pasują, oprócz tego weekendy zazwyczaj i czwartek :D
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 07, 2013, 15:26:49 pm »
Trochę wam wątek nie ten się wkliknął :) Ale cieszę się, że Maredith się pojawiłaś, jeszcze bardziej, że znajdziesz trochę czasu na grę. Nie przestawaj śledzić forum.

A wracając do tematu.
Jak to setting nie jest dobry?
Arek, pisząc "bo to ani dobry setting" miałem na myśli to, że to co do tej pory spisaliśmy nie można uznać za setting "dobry" czyli skończony, dopracowany. Nie oceniami idei i założeń wirusa, ale chyba przyznasz, że podręcznik nie pokazuje świata. I co za dalszą moją wypowiedzią idzie nie mówi też jak w tą grę grać.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 07, 2013, 18:34:54 pm »
Nie opisuje świata ale według mnie nie musi jako post apokaliptyczny "podręcznik", bo zakłady że opiera się na obecnych realiach tylko jest to przyszłość( chociaż teraz to w sumie teraźniejszość) . Fajnie by było dopracować całość i dodać wiele materiałów aporos wszystkich zagadnień ale to nam nie wyszło, z tego co widzę w dziale "prace nad podręcznikiem" . No ale wiem o co ci chodzi.
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 08, 2013, 10:09:37 am »
Znowu mówisz o dopisywaniu. Uważam, że powinniśmy obciąć większość tekstów i stworzyć zgrabne 20 stron opisu świata. Więcej dadzą opowiadania albo scenariusze niż jakieś opisy.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 08, 2013, 13:30:14 pm »
No to mówicie o tym samym, tylko formę macie rozbieżną, ale może nawet tyle nie. Solarowi zależy na dookreśleniu pewnych rzeczy, a ty chcesz dopisać opowiadania i historie.

Trzeba wybrać absolutnie podstawowe zagadnienia i opisać je "naukowo" w krótkiej pigule ( może nawet mniej niż 20 stron ). A resztę trzeba umieścić w opowiadaniach ( to coś się oczywiście nadaję ), żeby pokazać możliwości tego settingu.

Czemu ten temat jest w Planowanych?
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 08, 2013, 13:56:19 pm »
Bo wyrósł z tematu "czy jest coś planowane" ale faktycznie można go już przenieść.

Jeśli Solar faktycznie mówi to co mi tu wytłumaczyłeś to całkowicie się z nim zgadzam. Kilkanaście stron naukowego opisu. Kilka stron opisu przykładowych miejsc geograficznych, ewentualnie kilka stron bardzo prostych zasad gry (jeśli ma to być gra) i na koniec opowiadania i scenariusze. Fajnie, Sly, że zawsze wytłumaczysz i pomożesz :)

A co do miejsca tematu. to dodam jeszcze, że chyba nie zaczęliśmy tej rozmowy w odniesieniu do systemu rpg tylko raczej do LARPów. Bo to o to chłopakom chodziło, brak wirusowych LARPów.

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 09, 2013, 01:38:32 am »
Podręcznik do Virusa aka "+++++++++CAŁOŚĆ++++++++", twór liczący sobie 178 stron... Tak go sobie przed chwilą pobieżnie przejrzałem i stwierdzam że szkoda byłoby to zostawić i zmienić na 20 stronnicową ulotkę.
Oczywiście jako takie "Who is who" (tylko zarys świata etc, podane w przystępnej formie) może być, ale musimy spojrzeć prawdzie w oczy i zadać sobie pytanie:
"Gdzieś te informacje trzeba trzymać".
Może zrobić dwa projekty na raz (wiem, wiem patrząc na bezruch na forum trochę głupio brzmi) i zrobić Ulotkę oraz przerobić podręcznik?
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 11, 2013, 01:41:01 am »
Jak najbardziej podoba mi się pomysł Kruka, właśnie tak to sobie bym wyobrażał; przerobienie podręcznika i zrobienie z niego całości - przeedytować, ew. poskracać, przeredagować i uporządkować, a do tego dodać tę uloteczkie, o której mowa.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 12, 2013, 16:25:20 pm »
Jestem za również
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: oni chcą wirusa
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 14, 2013, 12:44:54 pm »
Kruku tych informacji nie trzeba nigdzie trzymać. Robiąc grę dla ludzi należy zawierzyć ich wyobraźni. Zasugerować kierunki ale nie prowadzić za rękę. Opisy dokładnie każdego zwierzęcia są ciekawe, ale po co one w naszym podręczniku. Jeśli chcemy zrobić dużą grę typu warmłotek to wtedy piszemy piszemy piszemy. Ręka do góry, kto jest na tyle naiwny sądząc, że damy to radę zrobić. "Mierz siły na zamiary" bardzo ładnie tu pasuje. Lepiej zrobić mniej ale dobrze niż pisać biblię (tam z tego co wiem sporo ludzi pisywało).

Tags: