Autor Wątek: porządki?  (Przeczytany 241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
porządki?
« dnia: Października 29, 2013, 09:42:46 am »
Nie bijcie, dobrze od tego zacząć. Przeglądam forum i się rozrzewniam. Trafiłem na opinie, recenzje, konkursy, zabawne spory. Mnóstwo materiałów pokazujących naszą grupę. Ale te materiały wydaje mi się nie dla wszystkich są  odpowiednio przejrzyste. Mamy dział rozegranych, mamy też sekcję archiwalną, a w niej archiwum wyjść masowych. Gdzieś po drodze jest jeszcze zbiór odsyłaczy ale nie pełny. Sly wielokrotnie to ogarniał, coś kojarzę, że ostatnio go powstrzymałem. Ale teraz tak patrzę, że fajnie byłoby mieć całe te nasze dokonania w jakiś logiczny sposób ułożone.

To ułożenie http://Virus-rpg.cba.pl/smf/index.php?board=62.0 jest super przejrzyste. Ale czy wy tam zaglądacie? czy ktoś tam trafia? A jeśli tak, to może zrobić wielkie przenosiny do archiwum likwidując przy tym dział rozegranych: http://Virus-rpg.cba.pl/smf/index.php?board=130.0 ? W tym momencie wydaje mi się, że większość ludzi, którzy szukają śladów z przeszłości trafia właśnie do rozegranych a to tylko malutki wycinek wszystkich tych skarbów, które na forum się poukrywały.



Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: porządki?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 29, 2013, 16:39:52 pm »
Jestem za, uporządkowane LARP y miło się będzie przeglądało, dodatkowo fajnie by było stworzyć obszerną uporządkowaną galerię wszystkich naszych projektów, trochę tego mamy w końcu.
Polak...¦D

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 29, 2013, 19:48:07 pm »
Galeria to dobry pomysł, ale jakby ją zrobić w jakiś ciekawy sposób. Najlepiej nie na Fejsie, ani G+ i wyselekcjonowanymi zdjęciami.

Porządkiem mogę się zająć, ale powiedzcie czego oczekujecie. Larpy mogę doprowadzić do tej formy jaka ci się podobała Łukaszu, czyli w Planowanych będą zapowiedzi jak do tej pory, a Rozegrane będą wyglądać tak jak to: http://Virus-rpg.cba.pl/smf/index.php?board=62.0 

Napiszcie co jeszcze wam nie pasuje, a co chcielibyście zobaczyć, a ja pomyśle jak to wcielić w życie.
work, work

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2013, 00:40:18 am »
wooooo, przez tego linka zaprowadziło mnie do dyskusji, a tam znalazłem takie o: http://Virus-rpg.cba.pl/smf/index.php?topic=1086.0 , fajnie powrócić do takich odległych czasów i takie akcje powspominać; powspominać jak to wiele dla człowieka ten Virus znaczył - a i nadal znaczy, więc niech dziecięca fascynacja się odrodzi.

Zaproponowany układ jest jak najbardziej poprawny. Jestem za. Co do galerii to myślę, że ciekawie by było stworzyć nawet jakiś wątek, a którym (w miarę możliwości) chronologicznie, z datami i przykładowym zdjęciem, wstawić wszystkie robione rzeczy - to byłoby super!
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: porządki?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2013, 00:45:47 am »
Te stare czasy z kredytami na forum...
Dałoby radę wrócić do tego formatu?
Sentymentalny się robię na starość ;)
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2013, 00:54:05 am »
Hahaha zapomniałem o tym, że mieliśmy w grupie takie pseudo sekciarskie rytuały nadania tytułu. Normalnie jak na anglosaskich uczelniach. A najlepsze jest to, że Medico był chyba pierwszym i ostatnim, który awansował – nie byle jakie wyróżnienie. Jesteś ostatnim weteranem ;)

Galeria fajnie jakby była gdzieś na zewnątrz, oczywiście idealnie jakby skombinować domenę, tak żeby była też rodzajem wizytówki grupy. Wtedy forum jest zamknięte, dalej ciężko się do nas dostać, jednocześnie można zobaczyć co tam kombinujemy.
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2013, 12:52:20 pm »
No o tym mówię, mnóstwo materiałów, wspomnień, zabawnych tematów zaginęło w otchłaniach, a tu fajnie by je było jakoś wyeksponować. Sam byłem zaskoczony tymi starymi rozmowami.

Nie wiem co z galerią, domena to strona, bo jeśli tylko po galerię to chyba fb w zupełności wystarczy. Po co miałaby być osobna?
A może do tych działów archiwalnych jakby dodawać tematy ze zdjęciami? Tyle, że dział zdjęcia też się przydaje.

Kruku, kredyty to można poustawiać ale np w grze, którą będziesz prowadził.

Edit: tylko mnie dyskusje, rozmowy i dyskusje trochę konfundują?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 13:08:44 pm wysłana przez Szept »

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2013, 15:12:09 pm »
Facebook mi się jakoś nieprofesjonalnie kojarzy. Taka ładna klimatyczna galeria to byłoby coś. Mówię tylko o marzeniach, wiem, że raczej nie wykupimy teraz domeny.

W założeniu Dyskusje miały być odnośnie LARPów i wszystkiego co związane z ich tematem, a Rozmowy miały być rodzajem Offtopicu. Wyobraź sobie teraz te dwa działy scalone i fajne dyskusje przeplatające się z informacjami o zaginionych książkach ( brzmi to tylko intrygująco w opisie ).
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 30, 2013, 15:16:03 pm »
Draniu, czyli też to czytałeś, każdy czytał i nikt nie uznał za stosowne powiedzieć gdzie jest moja książka. I NIE powiedzenie "bo nie wiem" nie jest dla mnie satysfakcjonujące.

Galeria potem, teraz może jakiś ogólny porządek. Oczywiście więcej świetlanych uwag by się przydało. I tak tu też chcemy abyście pomagali, odeszły czasy weteranów, ale forum mogłoby otrzymać moda, który zadba o jakieś jego elementy. Czy ja się zagalopowałem Sly?

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: porządki?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2013, 14:43:58 pm »
mod porządkowy?  sprytne :P w ogóle jak sobie przypomniałem o tych grach i kredytach to myśl pociągnęła myśl i może stworzymy grę rpg w świecie wirusa? :D taki projekt wspólnych działań :)
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 03, 2013, 22:48:46 pm »
Oj, dobrze rozumiem? wpadłeś na pomysł stworzenia Virus-rpg?

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2013, 09:58:48 am »
KOCHAM <3
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2013, 02:35:30 am »
Okej, więc wykoncypowałem taki oto nowy układ forum, tym razem nim wejdzie w życie i zbierze hejt z całego świata ( może to dobry ruch? ) zobaczcie go najpierw na papierze:

SEKCJA LARPOWA
-> Planowane
-> Rozegrane
   * Zawieszone
   * każdy większy LARP z własnym poddziałem tak jak jest teraz w ARchiwum Seksji Wyjść Masowych
-> Dyskusje
-> Zdjęcia
-> Handmade

SEKCJA GIER NA FORUM
-> Nonstop LARP
   * (...)
-> Wojny Ogrodników
   * (...)
-> Dywersyfikacja Krwi
   * (...)
-> Sesje RPG

{dział Dyskusje do archiwum i tak są tam tylko dwa tematy}

SEKCJA Virus RPG
-> bez zmian

SEKCJA OGÓLNA
-> Info ogólne
   * Regulaminy
-> Rozmowy
-> Teksty własne

SEKCJA ARCHIWALNA
-> póki co bez zmian POZA Archiwum Sekcji Wyjść Masowych

----

Przede wszystkim Sekcja larpowa wychodzi naprzód wypierając trochę nieużywaną sekcje ogólna ( i tak jak Kruk chciał Offtop będzie na dole ). Poza tym oddzielna Sekcja dla gier na forum ( niby teraz tez jest, ale nie ma tam części działów ). I trochę porządków z Rozegranymi. I właściwie tyle zmian. Komentujcie.
work, work

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 16, 2013, 05:04:33 am »
wydaje się czytelne i usystematyzowane
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: porządki?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 17, 2013, 01:20:12 am »
Archiwum sekcji wyjść jest według mnie zbędnym tworem w sekcji larpowej. Cała jej zawartość może być na wierzchu. Reszta jak najbardziej ok.

Tags: