Autor Wątek: Nowa przestrzeń do grania  (Przeczytany 269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Nowa przestrzeń do grania
« dnia: Listopada 17, 2013, 15:59:50 pm »
Gimnazjum nr 27 potocznie zwane Żółtą to miejsce, które na pewno niesie ze sobą cały kontener (!) wspomnień. Dla mnie ta szkoła jest niczym kolebka i z miłą chęcią powracam tam co jakiś czas.
Co nie zmienia faktu, że wszyscy chyba już mamy po dziurki w nosie gier realizowanych w sali <o cholera zapomniałem jaki ona miała numer – 12e?>.

Oczywiście jedno miejsce można dzięki muzyce, światłu i scenografii zmienić dowolną ilość razy, ale po tylu latach jakie tam spędziliśmy zwyczajnie czas na coś nowego.

Stąd ten temat – może jak zbierzemy wspólnie siły to uda nam się zrobić spis potencjalnych miejscówek, które moglibyśmy później posprawdzać. Na dobry początek proponuję wypisywać ( wraz z krótkim opisem najważniejszych cech ) wszystko co przyjdzie wam do głowy – od piwnicy babci, przez kolejne szkoły i ośrodki kultury po opuszczone bunkry i zniszczone hale fabryczne. Ja to ułożę w listę, a potem zrobimy selekcję.

Założyłem oddzielny temat, bo pomimo że problem pojawia się przy każdej zapowiedzi gry, to nigdy nie ma czasu się nim dostatecznie mocno zająć.

Ja proponuję miejsce które już prezentowałem w TYM temacie, czyli Fort Sokolnickiego oraz... moją działkę! A co mi tam! Miejscówka znajduje się około 100km od Warszawy, koło miasta Różan. Sama działka ciekawa nie jest, ale ma wystarczająco dużo miejsca, żeby rozbić kilka namiotów i stworzyć z tego bazę wypadową – w okolicy mamy lasy, bagna, rzekę, starorzecze, łąki, pola, krowy. Słowem – miejsce idealne na jakiś Vircon. Nie wiem czy mamy ludzi na takie coś, ale burza mózgów, to burza mózgów.

Lista wstępna ( burza mózgów! ):
- Fort Sokolnickiego
- działka Slya ( 100km od Warszawy )
- Amplitron
- działka Medico ( 70 km od Warszawy )
- pub Senator
- Siennicka ( piwnice! )
- działka Lecha ( Malcanów )
- Liceum Społeczne im. Kuronia
- Dziupla Solara
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2013, 15:50:00 pm wysłana przez Sly »


work, work

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 17, 2013, 18:29:54 pm »
Ja od siebie proponuję klub Amplitron. Przestrzenna sala, łatwa do adaptacji, możliwość powiększenia powierzchni o jakieś 50-75% (zależnie od perspektywy i wykorzystania), dostępna jeszcze kanciapa w piwnicy (może być przebieralnią i orgroomem), cały arsenał techniczny Mruczka dostępny pod ręką. Jeśli będzie wola, mam dobre układy i mogę załatwić z administracją wydziału możliwość przebywania po 22, nawet do rana i dalej. Mógłbym spróbować nawet zgarnąć dla nas jakąś dodatkową salę albo nawet aulę.
Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 17, 2013, 19:55:13 pm »
Ile?
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 18, 2013, 01:17:17 am »
Ja proponowałem też swoją działkę. 2tys metrów kwadratowych. Sad wiśniowy, domek jednoizbowy + dobudowany garaż z kanałem do naprawy samochodów. Na drugim końcu jest stara szopa w specyficznym klimacie. ok 70km od Warszawy. Dojazd do Wilkowa i ok 3km pieszo.
Kolejne miejsce to pub Senator, gdzie zazwyczaj nie ma dużego ruchu i na pewno można zorganizować osobną salę, Pub ma specyficzny klimat, stare meble, na ścianach reprodukcje itd.
To na razie tyle ile przychodzi mi do głowy
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2013, 01:21:20 am wysłana przez Medico »
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 19, 2013, 08:56:41 am »
Sly czy ten wątek i nakierowywanie na niego mają na celu odkrycie pomysłów z prelekcji "przestrzeń"? Nie dodaje tu miejsc bo moje pomysły dotyczą konkretnych gier i zastosowań. Wymieniając zwalone drzewo w Pęclinie wiele do listy miejsc nie wniosę raczej.

Z miejsc ogólnych to chyba w żółtej są jakieś inne sale czy zakamarki do wykorzystania, 17e też mi kolosalnie obrzydła - choć ostatnio dostała odrobinę kolorytu, pod stołami wygląda inaczej.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2013, 22:14:31 pm »
Chodziło mi raczej o miejsce ogólne, do improwizacji, odpowiednik żółtej czy karmelickiej. Nowe miejsce to zawsze nowe pomysły.
Ale baza różnych potencjalnych miejsc do konkretnej gry też się przyda. Chociaż wtedy bardziej potrzebujemy propozycji innych od tych od naszej dwójki, bo my mniej więcej wiemy co mamy do dyspozycji. A tak to tworząc daną grę można by mieć taką listę pod ręką i zobaczyć - "o Medico ma dostęp do piwnicy, która świetnie by się tu sprawdziła".
work, work

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 19, 2013, 23:07:56 pm »
Ja jestem zwolennikiem idei Mruczka. Tylko niech [powie coś więcej na ten temat.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Mareridt

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Attack: 92
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 20, 2013, 02:05:16 am »
Ja proponuję moją szkołę. Jest to dawna mykwa. Oczywiście w środku już tak nie wygląda, a szkoda. Jest bardzo malutka. Ma 6 niezbyt duzych sal i tzw stołówkę, w której jest trochę miejsca. Na wiecach mieści się tam koło 50 osób. W dodatku szkoła oferuje 4 kanapy dla żądnych snu, kuchnie z mikrofalaą dla głodomorów i duuużo książek. Jeżeli ktoś kiedykolwiek był w WLH, to wie o czym mówię. Ogólnie, przyjemne miejsce.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 20, 2013, 02:17:17 am »
Mareridt - podstawowe pytanie: czy ktoś zechce nam użyć tych przyjemnych warunków?:)
work, work

Offline Mareridt

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Attack: 92
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 20, 2013, 02:51:07 am »
Nie sądzę, aby był z tym problem. Ania (dyrektorka) jest bardzo na tak dla wszelkich artystycznych akcji. Nawet biwak harcerski już był tam organizowany.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 20, 2013, 03:48:42 am »
Z opisu pasowało mi do Liceum Społecznego Kuronia na Pradze, to to, prawda? Bardzo ciekawe miejsce, jeśli tylko okaże się łatwo dostępne
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Mareridt

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Attack: 92
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 20, 2013, 08:56:33 am »
Tak, to jest dokładnie to.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 20, 2013, 09:18:14 am »
Nie słyszałem, mi z opisu to na karmelicką pasuje, tylko ta Ania nijak na dyrektora Piotra się nie nadaje.
Mareridt a dowiesz się czegoś więcej? czy trzeba tam będzie jakoś oficjalnie powędrować?

Offline Mareridt

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Attack: 92
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 21, 2013, 00:59:39 am »
Dowiem się, pogadam z nią i dam znać. Jakby co to pytać, czy już w ten piątek możemy zająć przestrzeń?

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa przestrzeń do grania
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 21, 2013, 11:54:22 am »
Pytaj o następny, a dałabyś radę jakieś zdjęcie podrzucić? chętnie bym pomyślał o grze od razu dopasowanej.

Tags: