Autor Wątek: Terra Incognita  (Przeczytany 98 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Terra Incognita
« dnia: Listopada 19, 2013, 14:26:21 pm »
Gra, która pasuje mi technicznie do tego co zrobiliśmy w ostatni piątek, czyli do "Gdzieś pod Warszawą". Mam wrażenie, że tu liczyło się przeniesienie graczy w dobre miejsce, stworzenie im warunków i przygotowanie postaci. Potem widzę całą grę jako improwizacje, tworzenie postaci, jedzenie kurczaka, opatrywanie ran, nocne siedzenie na drzewie itd. Horror pełną gębą. Może się mylę i może tam są jakieś konkretne questy ale ci gracze, to jak wyglądają, jak mówią o swoich postaciach. To ludzie, którzy potrzebują przenieść się w straszne góry i szukać profesora. Jeden czy dwa dylematy moralne postawione przez prowadzących i gra nabiera mięśni i ciała.

Zwróćcie uwagę na tumult brodaczy :) a szczególnie na tego jednego co pod koniec chodzi wokół z maszynką robiąca ROAOOOOAr. Chcę taką.




Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Terra Incognita
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2013, 04:13:51 am »
Czuć moc. Bardzo ciekawy projekt, w sumie nie wymagający zbyt dużego zaplecza technicznego, ani wymagań do grupy graczy. Gdybyście ogłosili takiego larpa musiałbym się mocno przełamać, bo nadzwyczajnie boję się ciemności i przebywania w niej na nieznanym mi terenie. Ale masz rację, gra wydaje się mięsista przez zastosowanie w sumie łatwego chwytu. No jaram się.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Terra Incognita
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2013, 11:57:19 am »
No nie wiem, akurat zaplecze techniczne to tu potrzebne ogromne. Jakoś trzeba zasymulować potwory w lesie, przygotować domki, ba w ogóle taki teren odnaleźć. Zadbać o obsługę dokumentującą - bo takie projekty wymagają utrwalenia. Genialnie tu było nagrywanie rozwiązane tym przerobieniem starego aparatu na coś nowego. Do tego synchronizacja, jeśli gracze mają poczuć wokół potwory, strach, las to potrzeba ludzi a ci ludzie muszą ze sobą współpracować i niekoniecznie starczą tu telefony komórkowe. Wbrew pozorom takie gry to ogrom zaplecza technicznego - bo i technika to nie zawsze komputery, a może tak ją zrozumiałeś.

Tags: