Autor Wątek: Komiks- seria  (Przeczytany 673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Komiks- seria
« dnia: Kwietnia 21, 2010, 16:04:11 pm »
Chciałbym rozpocząć serię komiksów, w których będę ujmował mój punkt widzenia.

Miłego czytania.



"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 21, 2010, 19:50:44 pm »
Medico, treści merytorycznej nie będę ani krytykował, ani chwalił, ponieważ jak sam napisałeś jest to twój osobisty punkt widzenia zgodny tylko i wyłącznie z twoim sumieniem. Przyczepię się jedynie do części technicznej: rageman z pewnych względów kończy kwestię na długim uuuu, dalej się domyślamy. Teraz korektor w łapki i do dzieła!
Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2010, 20:33:23 pm »
Niestety korektora w łapce nie będzie, bo już została zamknięta ta część.
A czy jako, że ja to robię i chcę żeby było wszystko jasne nie może być zakończenia? Ja chcę mieć nie tylko fffffffffuuuuuuuuuuuuu, ale całe pełnowartościowe fffffffffuuuuuuuuuuuuuuccccccccccccccckkkkkkkkkkkkkkkk.

Pozdrawiam:) Rysuję kolejną część.
To będzie mój taki blogasek,
papatki ^^ słitaśne buśacki=*=*=*=
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:01:28 pm »
Cóż to paskudztwo robi w dziale z grafiką do Virusa? Jak optujesz by to wrzucić do podręcznika, to osobiście skaże Cię na wieczne wygnanie i będziesz się tułał po Rubieżach do końca swego i tak krótkiego życia marny insekcie!!








W przeciwnym razie wciąż Cię lubię i nie zmniejszając opinii, że to paskudztwo, przerzucę temat do Rozmów.
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 21, 2010, 22:49:48 pm »
Jestem za tym komiksem wiele razy na tak. Narysowany szybko i nie ładnie, ale ujęcia poszczególnych ramek są dobre. Widać o co chodzi, widać co autor chciał przekazać. Jest tu wyczucie sceny a nawet dynamika. Moja ulubiona ramka to nr bodajże 12 - "takataktakta" kurczę nie dostaję przeważnie takiego szału, ale fajnie to wygląda.

Jeśli chodzi o część graficzną. Rozumiem, że zechcesz te rysunki robić coraz dokładniejsze ale zastanów się dobrze czy podołasz zbyt dużemu wzrostowi realności. IMO lepiej zachować styl ala "Stickman" niż próbować za bardzo urealniać grafiki. Jedyne o co proszę to rysowanie na czystych kartkach, bez tych obleśnych linii.
A no i proszę o więcej :) szczególnie jakiś historyjek z LARPów może?

Sly. Grafika do podręcznika to nie jest. Ale z drugiej strony pisząc rozdział o larpie wirusowym, ilustracja tego typu może przejść. Można to rozważyć.

Inne zastosowanie. Robimy larpy, pif pafy i inne, taki strip w ramach relacji? dla mnie bomba. A reklama jaka? kto dziś czyta relacje tekstowe? kto umie czytać tekst nie podzielony na wyraźne akapity? kogo nie przeraża jednolity, pełnostronicowy tekst? Strip komiksowy załatwia sprawę, widzi sobie przykładowy Kowalski komiks internetowy z kumplem swoim, który w coś tam jakby gra, albo swojego nauczyciela to super pomysł na rozpowszechnienie naszej bogatej historii i działalności wśród analfabetów.

Powtórzę, w tej historyjce, bez oceniania jej wartości merytorycznej, jest talent, dobre ujęcia, wręcz typowe. Chce więcej.

PS. Sly czy ja się mylę, że w tym ujęciu którego użyłeś nie powinno być skażę tylko skarzę? nigdy nie wiem która wersja jest akurat potrzebna ale jedna z nich sugeruje, żeś toksyczny :)

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 21, 2010, 23:11:11 pm »
kto umie czytać tekst nie podzielony na wyraźne akapity? kogo nie przeraża jednolity, pełnostronicowy tekst?
No nie chwaląc się...
Zachowam skromność
Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline konnok

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Attack: 94
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 0
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 23, 2010, 14:54:04 pm »
a mi się bardzo podoba xD

Offline Cheineken

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • RA
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 23, 2010, 17:33:00 pm »
Ale to było dobre... czesc merytoryczna zostawie innym bo musze sie przyznac do niewiedzy o niej (we wszelkim stopniu), wykonanie bardzo fajne, w stylu komixxxy.pl, tylko ze lepsze, bo orygnialne i pomyslowe. A osoby piszace, ze niestaranne prosze o odczepienie sie ;P ja ze swoimi zdolnosciami nie krytykuje niczego. Z niecierpliwoscia czekam na nastepne czesci.
Żołnierze hardkoru walczą do oporu!

Offline snack.raider

  • Człek na luzie
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Attack: 97
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja -3
  • Płeć: Mężczyzna
  • YEHAW
Nowość! Ostra krytyka Snacka.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 25, 2010, 10:06:20 am »
Snack zrywa z tradycją i napisze coś więcej.
Nie podzielę opini większości bo powiem szczerze nie podoba mi się to! jeżeli chcemy takim czymś się promować(do Szepta) to powinno być to coś bardziej przyzwoitego(wielkie ffuuuuuuuuuuuuuccccccccckkkkk pod koniec odpada). pominę już fakt niestarannego wykonania bo to da się poprawić. Poza tym gdzie w tym Aver, Wiśniu, Mruczek, ja, Kopciuch (jak już się przedstawiamy to chyba całą grupą nie). Pod koniec dodam że ogólnie to wygląda tak jakby było na demotywatorach z podpisem "Chcesz do nas dołączyć? Obejrzyj to i zastanów się ponownie!!!".Pod koniec jeszcze dodam że (dla rozlużnienia atmosfery) jestem za(znów do Szepta) promowaniem nas w postaci komiksu, sama góra jest w miarę wporządku, a najlepszą klatką jest wielki portret Łukasza na samej górze!
 
P.S. sorry Medico za tak ostre słowa lecz nie mogłem tego jakoś ładnie owinąć w bawełnę.
Czekam z niecierpliwością na następne "lepsze" części komiksu.
"Z bananem na gębie i z podniesioną głową
wypadadadadam na miasto i pomykam dobrą drogą
uśmiechami malowane ludzi twarze, TO LUBIĘ!!
pogoda ducha to moja mapa na pewno się nie zgubię..."
                                                                          Reggaenerrator

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 179
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 25, 2010, 11:24:26 am »
Może być. Popracuj nad kreską. I kto krzyczy fuck w tym komiksie? (oprócz Niesia?)
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 25, 2010, 11:29:07 am »
Snack (do Młodego) jest nieźle, piszesz już dużo i rozbudowanie teraz jeszcze raz przeczytaj moją wypowiedź. Połączenie obu aspektów da nam zacny przyrost jakości i ilości postów. W skrócie: nie mówiłem o promocji grupy w jakichkolwiek zewnętrznych mediach/miejscach (podkreślę to na wszelki wypadek). Pisałem też o stripach, liczba mnoga, innych stripach -również mnoga do  tego nie określona. Mam nadzieję, że to jasne.

Spodobał mi się natomiast fragment:
Cytuj
Poza tym gdzie w tym Aver, Wiśniu, Mruczek, ja, Kopciuch (jak już się przedstawiamy to chyba całą grupą nie)
- że co? że za mało ramek w tym komiksie? jakie przedstawienie? Młody (to do Snacka) mój komentarz nie ma nic wspólnego z promocją, piszę o technice, metodzie i formie. Lubię komiksy.



Offline Aneirol

  • Goś
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Attack: 96
    Defense: 97
    Attack Member
  • Reputacja 11
  • Płeć: Kobieta
  • I am what I am
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 25, 2010, 11:44:29 am »
Hmmm
Tam widać Łukasza, Endrju, Krystiana i czwartą osobę której nie udało mi się rozpoznać.
Sądzę, że jest to przedstawione w bardzo ciekawy sposób, chociaż kratki później są rysowane troche chaotycznie. Forma dobra. Postaci są ujęte w sposób czytelny dla osoby oglądającej.
Z niecierpliwością czekam na dalsze części. :)

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 25, 2010, 12:35:01 pm »
Jak może Młody nie zauważyłeś to ma być POCZĄTEK SERII, nie jeden komiks, a jak wychodzi z drogi logicznego myślenia, wiele komiksów składających się na tę SERIĘ. Komiksy miały poruszać różne wątki naszej działalności, te w cieniu, o których się nie mówi oraz te radosne i szczęśliwe.
Do samej promocji forum można przystosować specjalną serię, która nie będzie mówiła o jakiś "problemach" grupy, tylko będzie przedstawiała jej dobry charakter, więc FFFFFFFFFFUUUUUUUUUUU- będzie, jeżeli będzie(chodź nie sądzę) tylko czymś co spowoduje uśmiech na twarzy czytającego, bez negatywnego odbioru.
Na razie brak mi czasu na jakiekolwiek wymyślanie a tym bardziej robienie komiksów, pewnie zyskam go trochę na lekcjach.
Komiksy robię raczej dla fabuły, ponieważ talentu plastycznego nie mam, ale może mi się udać coś przedstawić na zwykłych stickach. Uważam, że raczej to, że jest trochę niechlujnie jest plusem, bo widać że nie chodzi tu o estetykę, ale o treść. Ważne dla mnie jest to, żeby było czytelne i miało jakiś morał.

W trakcie czynności zabierających mi uparcie czas rozmyślam nad kolejnymi tematyki, które ciekawie byłoby poruszyć. Kilka pomysłów dał mi także Szept, więc może coś się uda zrealizować.
Mogę zdradzić tyle, że planuję zrobić serię o przeszłych larpach i troszkę o historii Virusa.

Pozdrawiam, nie napalajcie się na razie na nic nowego, bo być może nie będzie. Przecież mogę nie dożyć wolnego czasu.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Senyia

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Attack: 99
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 3
  • Senyia-Senyii-Senyii-Senyię-Senyią-Senyii-Senyio
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 25, 2010, 12:38:23 pm »
No tak, możesz nie dożyć zważywszy na skrócenie postaci kobiecej do posiadania głowy i cycków :]

Ehh ehh ;)
kiedyś Femi-nazi sie we mnie obudzi... :]

Offline Aneirol

  • Goś
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Attack: 96
    Defense: 97
    Attack Member
  • Reputacja 11
  • Płeć: Kobieta
  • I am what I am
Odp: Komiks- seria
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 25, 2010, 12:39:58 pm »
Medico mam tylko nadzieję, że nie użyjesz tego pomysłu, który odnosi się do mnie i do Endrju.
Bo ten pomysł jest bezsensowny, a to, że znaleźliśmy się na zapleczu i Łukasz sobie coś ubzdurał chyba nie jest powodem do tego aby coś rysować na ten temat ;)

Tags: