Autor Wątek: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !  (Przeczytany 610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« dnia: Maja 25, 2010, 19:55:29 pm »
Ludzie słuchajcie. ja rozumiem że każdy ma wiele różnych ważnych rzeczy na głowie naukę albo cokolwiek innego ale serio wątpię żeby nie dało się poświęcić NIECAŁEJ MINUTY na pokazanie że się żyje, pisząc: "Tak, będę" / "postaram się" / "Nie, nie będzie mnie"

Przecież razem odegraliśmy tyle super LARPów, Dram i wszystkiego i na prawdę nagle wszystkim się odechciało ? Jeśli tak no to nie wiem uświadomcie to reszcie(najpierw sobie) i tyle. A jeśli nie to piszcie, pojawiajcie się itd.... Według mnie na tym forum znajduje się dobrze zorganizowana grupa ludzi, z którymi miło spędza się czas. Od was zależy czy przetrwa....

Dziękuje za uwagę....


Polak...¦D

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 179
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 25, 2010, 20:03:36 pm »
a po co pisać że mnie nie będzie? Brak odpowiedzi w danym wątku oznacza brak zapisania się na drame/larpa/etc.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 25, 2010, 20:31:53 pm »
Zaimponowałeś mi Solarze, to temat który planowałem sam poruszyć (nie powiem czemu wczoraj tego nie zrobiłem). To co napisałeś wyjąłeś mi z ust i zgrabnie przedstawiłeś. Ostatnim czasem ta nasza grupowość się ostro rozjechała. Zawsze było tak, ze na forum panowała często cisza, ale potem przyszedł czas dram i się trochę zmieniło, był nawet okres, ze zaczęliśmy o teorii gier rozmawiać, planować coś większego. Aktualnie jest problem z czymkolwiek. Niby na forum wchodzi te 20-30 osób ale kompletnie tego nie widać po aktywności na forum - admini to widzą, reszta nie, gdyby nie zapowiedzi forum by wzięło i zdechło. Zresztą zapowiedzi sprawy nie ratują. Tak jak napisał Solar wiele tematów, które zakładamy ma duzo odsłon ale postów jak na lekarstwo.
Tu Kruku nie do końca chodzi o to co piszesz, jasne, ze skoro nikt nie napisał to dana rzecz nie wzbudziła zainteresowania, LARP nie zaintrygował, temat okazał się nudny. Ale jak mozna zinterpretować taką sytuację? Gdybym zobaczył ileś odpowiedzi w stylu: to jest to dupy, nie będę w to grał; fajny pomysł ale wyjeżdżam; super czytałem taką ksiązkę dodajcie to to i to; a moze potrzebujecie orga itd itd. wtedy mogę ocenić czy to co robię ma sens, czy moze do czegoś prowadzić.

Natomiast jeśli widzę tylko, ze wiele osób zagląda do tematu, temat ma kilkaset odsłon a postów kilka, to hm, dziwnie to wygląda. Tu nie chodzi juz tylko o informację Tak zagram, Nie nie zagram - jeśli by o to chodziło to po co forum? w sumie skoro i tak maksymalna ilość osób na grę teraz to chyba 10 (na to liczę) to gg wystarczy, albo jakiś blog. Być może jest to nawet dobre rozwiązanie. Taki blog -serwis informacyjny, wyraźnie pokazywałby nadchodzące wydarzenie i nie wymagał jakiegoś skomplikowanego przekopywania forum.

Jest jeszcze taka sprawa, ze chyba faktycznie sporej części osób larpowo dramowe hobby się znudziło. Mogło, niektórym zostało trochę narzucone, wcześniej się niczym podobnym nie interesowali a tu nagle łup ktoś ich gdzieś wciągnął. I na to nic się poradzić nie da, nerdy i geeki są nam potrzebne :) a ich się nie da zrobić, takim trzeba się urodzić. Obu określeń użyłem w sensie jak najbardziej pozytywnym.

Moze ktoś ma pomysł co zrobić aby poprawić sytuację?

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 25, 2010, 21:28:52 pm »
Zmieńmy profil grupy z larpowo-dramowego na kulinarny. W ostatnim czasie jest duże zainteresowanie technikami gastronomicznymi więc może taki profil grupy by przyciągał.
Gdy zainteresowałoby się wystarczająco dużo ludzi wtedy wrócić do profilu larpowo-dramowego - zrobić takie ŁUP i wtedy część by pewnie została z racji na to, że głupio nagle tak zniknąć.

To jest mój pomysł.(wymyślony przy prasowaniu, więc tym bardziej cenny)
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 25, 2010, 21:33:53 pm »
Temat jest poważny, twoja odpowiedź zdecydowanie nie, pisz o ile możesz konstruktywnie.

Offline Aneirol

  • Goś
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 112
  • Attack: 96
    Defense: 97
    Attack Member
  • Reputacja 11
  • Płeć: Kobieta
  • I am what I am
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 25, 2010, 21:35:19 pm »
Po prostu trzeba szukać w znajomych osób które by się czymś takim zainteresowały. A jeżeli my wciągniemy jedną osobę to ona może wciągnąć kolejną itd...
To jest chyba logiczne rozwiązanie i może jedno z lepszych...
Chociaż nie zawsze się znajduje osoby które mogłyby się czymś takim zainteresować.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 25, 2010, 22:09:32 pm »
Jest takich osób bardzo dużo, a wciągnięcie już kogoś się tym interesującego jest jedyną dobrą drogą. W takiej sytuacji wciągalibyśmy nie osoby, które chcą dołączyć do grupy po prostu, ale osoby, które głównie gra interesuje.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 25, 2010, 22:13:47 pm »
Do osób, które nie lubią dłuższych tekstów: Czytaj tylko podkreślony tekst.

Oczywiście rozumiem, że poważny. Ale tak patrząc z boku to mój pomysł nie jest tym najgorszym, znalazły by się gorsze.

Tak naprawdę było kilka prób ruszenia forum.  Znajdywało się nowe osoby, ale tak naprawdę Ci ludzie zawsze się jakoś wykruszali, ew zostawało mało nowo zainteresowanych.
Zbliża się pójście do  nowych szkół, średnich i wyższych. Może zacięci virusowicze znajdą kogoś chętnego.
Jak wiadomo  z nowymi osobami nie jest łatwo, bo wchodząc na forum same w domu(pewnie wieczorem) nie mają tyle samozaparcia by ogarniać całe forum. W związku z tym uważam, że powinien być na samej górze dział dla totalnie nowych, w którym mogli by duużo pytać, nawet o rzeczy oczywiste i w którym mogli by się dowiedzieć w streszczeniu jak wygląda świat wirusa i działalność naszej grupy. Tak naprawdę nasza grupa jest ciężka do ogarnięcia na samym początku dla nowego, ponieważ  tworzymy wirusa,robimy dramy, a to dwie inne rzeczy mieszczące się w ramach naszej działalności. Proponuję spotkać się pewnego dnia i omówić taktykę rekrutacyjną i jak stworzyć dział dla nowych, który by w łatwy sposób zapoznawał innych z naszą grupą.

"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 25, 2010, 22:27:12 pm »
Jeśli dobrze zrozumiałeś mówisz o rekrutacji do WIRUSA, ale czy to dobra droga? Ja się zastanawiam czy nie mądrzej by było zapraszać ludzi na gry po prostu, mamy jakąś dramę to kierujemy do miejsca gdzie jest info tylko i wyłącznie o niej. Całą resztę forum jak dla mnie mogą sobie darować / olać. Jeśli po tej jednej grze zechcą czegoś więcej to proszę bardzo forum czeka.

Świata wirusa też nie trzeba wśród zaproszonych do gry osób lobbować, owszem powiedzieć można, ale to ich kwestia czy się tym zainteresują czy nie. Trochę mi się wydaje, że może za poważnie do tego podeszliśmy, że chcemy jakąś poważna grupę zrobić - ale podeszliśmy do tego od dupy strony. Najpierw powinni być ludzie, zdeterminowani coś zrobić a nie najpierw grupa a potem nabór. Jeśli będzie tych kilka osób stale działających to wtedy można mówić o grupie.

Wniosek to zapraszać ludzi do konkretnych gier, opowiedzieć, zachęcić, niech wezmą udział i zagrają. A potem zabieg powtarzać - bo gier może być więcej, po pewnym czasie sami będą zaglądać.

Co do wydzielonego działu dla nowych, to trochę ma sens, ale nie wiem jakby to miało wyglądać. Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie wreszcie strony gdzie będzie info o projekcie, takie wybrane z forum podsumowanie. Kto nie chce czytać rozmów wchodzi na stronę i to mu starcza reszta może sobie na forum pogadać - na co liczę :)

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 25, 2010, 22:35:47 pm »
Brawo szept! <podbiega i zaczyna podrzucać szepta do góry>
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Cheineken

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • RA
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 25, 2010, 22:36:18 pm »
A ja sie zgodze z Medico, jak zaczalem uzytkowac Virusa to mialem ogromne problemy z ogarnieciem calego forum, szczegolnie archiwum. Szczerze przyznam ze moze przejrzalem z 9/10 calosci, a swiat Wirusa jest dla mnie cigle miejscem mitycznym (jako ze nie mialem do tej pory okazji ni checi zeby sie z nim blizej zapoznac - to drugie w mniejszym stopniu.)
Żołnierze hardkoru walczą do oporu!

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 26, 2010, 00:36:42 am »
Jeśli mowa o stronie to popieram, tylko trzeba ją zrobić i znaleźć kogoś kto będzie ładnie i regularnie zdawał sprawozdanie z forum na niej.
Jeśli chodzi o grupę i rekrutacje to częściowo zgadzam się z Szeptem, ale tylko częściowo bo nie rozumiem co masz na myśli mówić znaleźć "ludzi stale działających". Podejmowaliśmy już próby zorganizowania czegoś takiego, jeśli dobrze pamiętam i wszystko brało w łeb. A związane to było z tym, że wymaga to konkretnej organizacji, a tego jak widać mało kto chce się podjąć. Nie mam pomysłu na rozwiązanie. Narazie jeszcze grupa istniej, ale nie mam pomysłu co zrobić aby zaczęła działać sprawniej i żeby przy okazji nikogo nie odstraszyć.
You all going to die down here...

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 26, 2010, 13:08:47 pm »
Pomysł ze stroną nie jest niczym nowym - w końcu pierwsza obecność Virusa w sieci, to właśnie strona internetowa, a nie forum. Problem tego pomysłu leży w czymś innym - w kwestii, którą poruszaliśmy już ze trzy czy cztery razy - składki na serwer. Gdybyśmy to rozwiązali na samym początku, strona byłaby już od dłuższego czasu i może nasze losy potoczyłyby się inaczej.
Jeśli chodzi o zrobienie strony i prowadzenie jej, to tu nie ma się o co martwić.

Wiśniu chyba nie do końca zrozumiałeś o co chodzi Szeptowi. Nie chodzi tu o podział ludzi na Orgów, Podorgów, modów i nie wiadomo co jeszcze. Organizowaniem zajmujemy się my i pewnie jeszcze długo, się to nie zmieni, bo skoro jest problem z graczami, to o osobach chcących organizować coś, to już w ogóle nie ma mowy - z tym się liczymy. Szeptowi zaś - ja tak zrozumiałem - chodzi o to by zdobywać nowych graczy na konkretne gry i w ten sposób jak Zbyszka zaprosimy na grę #10, a potem na #11, #13, #14., to już na #15 sam się pewnie zgłosi. Potem zgłosi się na kolejne, zacznie zaglądać na forum do innych tematów niż tych dotyczących gier i tak powoli, powoli wkręci się w  towarzystwo i za nim się obejrzy okażę się, że Zbyszek dołączył do naszej wesołej gromadki.

Uważam, że to powolny, lecz prawidłowy sposób rekrutacji - dzięki temu, że gracze będą mieli czas na asymilacje, to będą bardziej złączeni z grupą i trudniej będzie o ich wykruszenie.
Ja popieram - to plus strona, plus dobra reklama ( Facebook, Grono, znajomi, znajomi znajomych ) powinno dać w rezultacie sukces i porządny, nowy narybek.

A tak w ogóle - Solar, bardzo dobrze, że założyłeś tak ważny wątek - dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2010, 13:12:29 pm wysłana przez Sly »
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 26, 2010, 18:59:04 pm »
"Żeby nikogo nie odstraszyć" - tu akurat wiele rzeczy może mieć wpływ, na pewno sztywna struktura organizacyjna, mało kto z biegu zgłosi się do jakiejś grupy, która zamiast go bawić określa mu jak w szkole co i jak ma robić. Druga sprawa, chyba widać wyraźnie sporą dawkę konfliktów, które nas nieszczęśliwie nawiedziły, jak bym ja teraz wszedł do grupy i od razu trafił na "wenezuelskie" klimaty to bym z miejsca uciekł. Ktoś przychodzi bo chce pograć, nie odnaleźć wielką miłość czy dawno poszukiwanych rodziców, najważniejsza jest prostota. Chce grać, spotkać ludzi, którzy chcą grać, chcę zrobić przedstawienie to je robię, biorę udział i tak ma być. Jeśli natomiast szukam społecznościówki to idę gdzie indziej. Nie wyszło nam tworzenie społeczności, myślę, że potroszę ze względu na duży rozrzut wiekowy, po troszę na trudny okres w życiu niektórych. No cóż, liczę na to, że powróci jakieś zdrowie i że damy radę jeszcze jakieś rzeczy zorganizować. Coś fajnego przedstawić.

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 26, 2010, 19:10:39 pm »
Wy już mówicie o tym co zrobić gdy będzie już Zbysiu, jak go dalej wciągać. Problem polega na tym, że trzeba mieć najpierw tego Zbysia. Trzeba skądś go ogarnąć. Trzeba by było zrobić jakąś reklamę naszego forum, na innych warszawskich forach, na których przebywa dużo ludków.
No chyba, że się mylę i znaleźć Zbysia czy innego Andrzejka to żaden problem...
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Tags: