Autor Wątek: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !  (Przeczytany 611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 28, 2010, 00:25:13 am »
To może ja wrócę jeszcze do tematu odgrywania i oceniania sposobu gry. Nie wiem czemu wogóle się za to zabieracie. KAŻDY potrafi grać, kwestia tylko czy chce bawić się w "amatorskie " odgrywanie z nami czy nie. Jeżeli już szukamy nowych, to musimy po prostu szukać ludzi których to choć troszkę interesuje. A czy zostaną to zależeć będzie tylko i wyłącznie od tego czy im podpasuje towarzystwo i klimat naszej grupy.

Dalej, jeżeli mowa o powrocie do improwizacji, to tu się znowu kilka dziwnych kwestii pojawia, na pewno wyszłoby to o wiele lepiej gdybyśmy mieli jakieś w miarę stałe lokum LARPowe. Dawałoby to masę nowych możliwości, wiem że na naszym etapie jest to praktycznie niewykonalne, ale właśnie takie rzeczy pomagają w organizacji, pisząc to wspominam jak gadaliśmy dwa lata temu bodajże na awangardzie z kolesiami którzy do profesjonalnej grupy LARPowej należą. Nie mówię że w szkolnych progach jest źle, ale one odrobinę zamykają możliwości ze względu na swoją niestałość.

No i na koniec, powiedzcie mi co rozumiecie przez "zaawansowanie formy"?

Jeśli coś jest nie jasne lub bez sensu to mnie zniszczcie:)
You all going to die down here...

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 28, 2010, 21:52:25 pm »
aksz, aksz. Niszczę Cię!!!
 
  W moim mniemaniu zaawansowane formy to coś innego niż prymitywny czerwony kapturek, tylko coś co rzeczywiście wyzwala jako takie emocje i w czym trzeba troszkę z siebie dać, żeby to jako tako wyjszło.;)

No to Wiśniowy idziesz na Akademię Teatralną więc ściągniesz parę zainteresowanych osób:)
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 28, 2010, 22:05:28 pm »
Lepiej ze Slysiem o tym gadaj, jego bardziej tam widzę.
You all going to die down here...

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 28, 2010, 22:18:33 pm »
Wybacz Medico ale przychrzaniłeś się do tego kapturka nie wiem z jakiej okazji. To według mnie nie było nic prymitywnego i właśnie należało coś z siebie dać żeby to wyszło. Po pierwsze była dobrana stała muzyka, po drugie były określone ruchy, po trzecie były mini sceny. Gdyby to było zagrane z poprawnym ruchem, to by było bardzo dobre, zagraliśmy to raz nieźle, raz gorzej ale to dlatego, że grali to tzw: "nowi". Będę zobowiązany jeśli używając określeń typu "prymitywny" czymś je poprzesz. Koniec oftopa w tej kwestii.

Wisniu chyba odrobinę odszedłeś od tematu, kto zamierza oceniać kogokolwiek grę? w życiu mi to do głowy nie przyszło. Jesteśmy otwarci na każdego kto chce dołączyć i spróbować, ale mam też - ja mam - świadomość, że nie każdy się nada do każdej gry. Niektóre wymagają jakiegoś tam obeznania albo przynajmniej porządnego wprowadzenia i wytłumaczenia zasad zabawy. Sly to zgrabnie wyjaśnił i powtórzę nie mamy ani zamiaru ani nawet ochoty żadnymi ocenami się zajmować. To raczej zweryfikują gry i właściwie wy, gracze.

Powrót improwizacji, zaawansowana grupa larpowa itp. Wiśniu regularnie rozmawiam z różnymi ludźmi prowadzącymi takie grupy, ale muszę Ci powiedzieć, że improwizacje takie jak u nas to nie występują za często - co innego spotkania na wódkę. Tu problemem owszem jest lokal, ale można umówić się do pubu przecież -jak już próbowaliśmy z grami. Ale główny problem to wiek, na szczęście wreszcie jest więcej pełno letniaków, jednak ciągle to mały odsetek.
Zostawmy te improwizację, już sama nazwa mnie drażni odrobinę, spotkania larpowe tak, zorganizowane jakoś - wielosfer tak robił wytrzymali chyba z rok (może mniej), raz w tygodniu mieli mini larpa typu gody. Tylko pytanie czy warto, ja nie ukrywam wolę zająć się czymś większym.

Temat odnosi się do tego, co to się podziało, że graczy wywiało, co im nie dopasowało, czemu zniknęli. Odpowiedź może być prozaiczna, czas, ale to nie musi być prawdą. Niestety aby poznać ich opinię chyba należałoby do nich zadzwonić, podać im adres i ładnie zachęcić do napisania czegoś :)

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 28, 2010, 22:36:49 pm »
Prymitywne, chodziło mi o to, że nie są jakoś specjalnie rozbudowane, a nawet nie wprowadzają możliwości stworzenia czegoś takiego w klimacie.. Jest to coś co było i przemija.
Mi np w pamięci zapadła improwizacja w której byliśmy w jakimś lokalu w jakiejś opuszczonej mieścinie.
Kapturek był dla mnie prymitywny ponieważ to było zwykłe przedstawienie, a nie coś w co w jakikolwiek sposób możemy zaingerować.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Awer

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 594
  • Attack: 88
    Defense: 86
    Attack Member
  • Reputacja 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 30, 2010, 13:42:35 pm »
"Temat odnosi się do tego, co to się podziało, że graczy wywiało, co im nie dopasowało, czemu zniknęli. Odpowiedź może być prozaiczna, czas, ale to nie musi być prawdą. Niestety aby poznać ich opinię chyba należałoby do nich zadzwonić, podać im adres i ładnie zachęcić do napisania czegoś :)"

Niczego nie napiszą, właśnie dlatego że zrezygnowali. Ale kilka osób się na ten temat wypowiadało.
Siergiej podobno nie ma czasu, ale na jego odejście miał też wpływ LARP w którym uciekaliśmy z wawy. Wtedy było sporo nowych graczy, którzy wzbudzili sporą niechęć wśród "starych." Z tego co pamiętam, to był też moment kiedy sporo graczy odpadło.

Moje zdanie Szepcie znasz... Rozmawialiśmy o tym niedawno.

Traktuje Larpy jako zabawę i odseparowanie się na chwile od rzeczywistości. 5 lat to sporo i prawdę mówiąc przywiązałem się do tego. Jak mam być szczery to chyba tylko to przywiązanie mnie jeszcze z wami trzyma.

Offline curbside prophet

  • curbside prophet
  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Attack: 82
    Defense: 84
    Attack Member
  • Reputacja 0
  • Płeć: Kobieta
  • diffrent from the others
Odp: ZAJRZYJ TU I SIE WYPOWIEDZ !
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 27, 2010, 17:16:46 pm »
może trzeba jakieś tematy poruszyć, rozruszać virusa..?
ja na virusa (na pewno jak jeszcze pare osób) wchodzi tylko po to,  żeby poczytać.. o czym jest mowa i może ewentualnie się wypowie, ale nic więcej.. może trzeba by jeszcze z tej strony spojrzeć, bo zauważyłam tu pewien rodzaj relacji między niektórymi osobami, jakim się posługują nasi politycy.. chcą sobie udowadniać, ale nie bardzo wiedzą w jaki sposób.
co do LARPów, to może też jest taką małą zasługą tego, o czym pisałam wyżej..?
nie wiem, ale może coś w tym jest

Tags: