Autor Wątek: Mamy kontakt, oto przybyli  (Przeczytany 482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #30 dnia: Października 18, 2010, 20:53:05 pm »
Nie do końca macie rację bo wybory o których mówicie, można bez problemów wrzucić w Slysiowe "tv", już tłumaczę dlaczego. Decyzje podejmujemy tylko takie, jakie stwarza nam życie i kiedy decydujecie się na coś nietypowego, na coś czego na ogół nie robicie, wtedy czujecie się "kolorowi". To jednak uświadamia, że takich decyzji podejmuje się raczej niewiele i częściej są to decyzje "wymuszone" przez okoliczności, otoczenie, życie itp. Nie wiem czy zrozumiale wyjaśniłem swój tok myślenia.

Co do schematów to rzecz jest bardzo prosta. Macie rację że każdy ma swój schemat i myślę, że tu leży twój "problem" Sly. postrzegasz go jako rzecz wyjątkowo prostą i nieskomplikowaną, szarą i nieciekawą. Wszystko zależy od twojego podejścia, jeśli spojrzysz na ten schemat odrobinę bardziej otwarcie, jeżeli wciśniesz weń jeszcze kilka rzeczy, nietypowych rzeczy, które tobie sprawiają radość, schemat zacznie się do ciebie uśmiechać i zacznie Cię cieszyć. Patrząc na to jako na trzy punkty plus śmierć, faktycznie wykazujesz maxymalny pesymizm. Być może jest to spowodowane twoją aktualną sytuacją, a może filozofią życia, nie wiem i to nie moja sprawa. Jeśli jednak rozłożysz swoje "tv" na kilkanaście podpunktów to schemat będzie łatwiejszy do przełknięcia. No i pamiętaj, defetyzm Ci w niczym nie pomoże, spróbuj cieszyć się tym co masz i tym co robisz póki jak twierdzisz masz energię i jesteś młody i staraj się nie tracić tego jak najdłużej, a najlepiej nigdy:)

Co do jednej rzeczy muszę się niestety ze Slyem zgodzić. Ludzki umysł jest strasznie autodestrukcyjny. Nie potrafimy się cieszyć i dostrzegać niesamowitości, a nawet jeśli to robimy to na bardzo krótką metę. Jak myślicie, jak długo ludzie żyjący w XXI wieku (dla ułatwienia dodam, że tacy których bardzo pociąga np. fantastyka) cieszyli by się z pojawienia na świecie magii (takiej np. jak w Harrym Potterze, czy czymś w tym rodzaju). Według mnie, bardzo krótko. Osobiście uważa, że bardzo szybko by się przyzwyczaili i zaczęli ją tratować jako coś zupełnie normalnego. Przecież magią można nazwać głupią zapalniczkę. Toć tworzy ona w naszym ręku ogień, który nasz nie parzy. Jeszcze 150 lat temu ludzie za magię uznali by połowę rzeczy które dziś uważamy za powszechne i oczywiste w swoim bycie. Ludzi mają niesamowity dar do tego aby wszystko wyjaśniać logicznie i przez to że udaje im się to wyjaśniać, słowo niesamowitość i nierealność praktycznie tracą znaczenie.

Aha no i jeszcze jedno: Slysiu, pamiętaj, życie jest piękne:)
You all going to die down here...

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #31 dnia: Października 18, 2010, 21:15:24 pm »
Nie wiem czy to wpływ botaniki na moje receptory odbierające THC w mózgu, ale czytając ten post Wiśniewskiego vel Wiśni, poczułem się jakbym był na jakimś zgrupowaniu AA, czy podobnych, siedział w kółku i słuchał Wiśni - motywatora. 
Jej, nieźle, ale miło się nie poczułem, muszę przyznać;).

Ogólnie wydaje mi się, że ten post był jakbyś pisał do wiszącego na skraju parapetu Sly'a, przestałem to odbierać jako starcie opinii o postrzeganiu rzeczywistości. No dobra, koniec moich refleksji.
Nie mam już jak nawiązać do posta Wiśniowego, więc czekam na odzew, by może potem coś dodać.

Pozdrawiam, Sir Kristhian Chról von Mednico.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #32 dnia: Października 18, 2010, 21:21:04 pm »
von Miednico, zaiste chyba wyszło na to, że ratujemy Sly, a do tej pory myślałem, że nie :) Ale kto go tam wie, może faktycznie pomocy potrzebuje.

Nie mogę się powstrzymać, ostatni akapit mnie zafascynował. Czy tam tkwi sugestia głosząca, że ludzki umysł jest autodestrukcyjny bo zniszczy Pottera jak ten się pojawi?

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #33 dnia: Października 18, 2010, 21:23:28 pm »
Biorąc te słowa niedosłownie, Tak
You all going to die down here...

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 179
    Defense: 92
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #34 dnia: Października 18, 2010, 21:25:12 pm »
Takie krótkie pytanie:
Sly jeśli wiec uważasz że wszystko jest szare i niekolorowe (chociaż np. moja szkoła jest różowa, ale o tym możemy porozmawiać potem) to masz jakiś pomysł żeby to zmienić? Bo jeżeli nie, no to przepraszam powinieneś sobie strzelić w łeb, bo po co do końca życia przeżywać wciąż to samo? Nie prościej byłoby z tym skończyć? A i pozostawiłbyś po sobie kolorową podłogę. Ja natenprzykład nie odczuwam że moje życie jest sztampowe/nudne/szare. U mnie zawsze się coś dzieje, jak nie skoki to obóz, strzelanka, wypad pod namiot, impreza...
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mamy kontakt, oto przybyli
« Odpowiedź #35 dnia: Października 18, 2010, 21:31:11 pm »
Ludzie przestańcie, nie jest to wątek o pomocy psychologicznej. Myślę, że SLy nawet tego nie potrzebuje, to, że próbuje podbudzać dyskusję swoim przeciwstawnym zdaniem nic więcej nie ma...o niczym więcej nie napisał..
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Tags: