Autor Wątek: Wkręta  (Przeczytany 80 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Wkręta
« dnia: Października 21, 2014, 01:11:50 am »
Po namyśle postanowiłem rozważyć słowo czy raczej stan jakim jest "wkręta", ponieważ uważam że na tym opiera się nasze życie. Wkręcenie się w coś to początek praktycznie każdej drogi w naszym życiu. Przykładowo nauczyciel nie przekaże nam całej wiedzy z jakiegoś tematu bo nie jest alfą i omegą, ale może "nakręcić" osobę tak by ta zapałała chęcią zgłębiania danego tematu. Podobnie jest np. z zauroczeniem. Tu nie chodzi o to jak wspaniałej aparycji jest dana osoba, czy jak jest inteligenta. Chodzi oto jak bardzo się "wkręcimy" w tą osobę, jak bardzo doceniamy to co ona nam daje. Jak wiele myśli się o niej, jak bardzo "nakręca" się na to żeby z nią być. Inny przykład? Palenie papierosów. Tu nie chodzi o nikotynę tylko o sam papieros. Kiedy człowiek uzależniony jest zbyt zajęty żeby palić to tego nie robi, bo nie wyobraża sobie siebie z papierosem w ręku, nie nakręca sam siebie. Praca w przyszłości? Również wkręta, przez przypadek widzimy albo usłyszymy o jakimś zawodzie i im więcej myślimy o nim i wyobrażamy sobie siebie jako osoba która to robi, nakręcamy się i to robimy. . Najśmieszniejsze jest to że pomimo, że praktycznie każdy z tego wszystkiego zdaje sobie sprawę to i tak nad tym nie potrafi zapanować. Człowiek ma świadomość tego że samochód "A" jest lepszy, ale jeśli nakręcał się od dzieciństwa na samochód "B" to i tak go kupi. Od taki ciekawy temat rozważania. Zachęcam do myślenia nad tym, kiedy się na coś nakręciliście na 100%!

ps. zapraszam do pisania"Ameryki nie odkryłeś"


Polak...¦D

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wkręta
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2014, 23:38:55 pm »
Tylko czemu ten temat jest w tekstach własnych? Mamy taki dział Rozmowy, jest tuż nad tym :p

Swoją drogą miałem nadzieję, że zakończysz jakimś apelem, że chyba już w grupie nie nakręcamy się na projekty tak jak kiedyś i musimy to zmienić ;p

Wkręta jest ważna, ale nie przesadzałbym, że dominuje każdy aspekt życia.
work, work

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: Wkręta
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2014, 00:32:13 am »
apelem jest sam tekst. każdy powinien się domyślić xD A jakiego nie dominuje? Albo inaczej, na jaki nie ma wpływu?
Polak...¦D

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Wkręta
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2014, 16:34:40 pm »
Chciałbym jakoś skomentować Twój wpis drogi Polaku, ale niestety nie jestem w stanie.
Bo ręce mi opadły i nie mam jak pisać.
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: Wkręta
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2014, 00:30:13 am »
powinienem to dodać to tematu " Filozofia według Arkadiusza Polaka" :D
Polak...¦D

Tags: