Autor Wątek: eh  (Przeczytany 144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
eh
« dnia: Grudnia 25, 2014, 16:22:35 pm »
Brat mi dziś polecił, Survarium. I możemy zamykać forum, jak zwykle ktoś coś zrobił za nas.



Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2014, 00:56:24 am »
Nie we wszystkim trzeba być pierwszym i jedynym. Czasem wystarczy być po prostu dobrym.
Genialne pomysły często przychodzą do głowy wielu osobom naraz.
Mamy satysfakcje, że byliśmy jednak pierwsi, bo jednak system RPG powstał i to dawno temu.
EDIT: Poprawnie jest "ech" ;D
work, work

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2014, 07:54:30 am »
Źle na to patrzysz. Trzeba się po prostu odezwać do twórców i powiedzieć, że mamy dalszą część, wraz z fabułą i wieloma elementami, gotowe do wprowadzenia. Zarejestrowałem się, zdam raport jak przetestuję.
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2014, 17:35:54 pm »
Moje eh pisze się bez jakiś dodatkowych "cyców".

Gra grą, można to od razu przeczytać. Było pewne, że taki świat w końcu powstanie, nam też pomysły wpadły z otoczenia.

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: eh
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 27, 2014, 01:44:15 am »
No i co że nowe postapo z podobnym nazwijmy to "powodem" upadku świata. Nasze schronienia, mechanika, karty historii rozpierniczają to na wszystkie wiatry :)
Polak...¦D

Offline Medico

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 793
  • Attack: 215
    Defense: 152
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 27, 2014, 11:26:22 am »
bleh, ściągało mi się całą noc i połowę przedpołudnia, a teraz jakiś błąd przy włączaniu :<
"W żadnym z miast na świecie śnieg nie ma tak krańcowych humorów jak w Warszawie; nigdzie nie potrafi tak szybko i tak beznadziejnie zmienić się w brudne, dręczące błoto, ale też nigdzie nie pada z takim wdziękiem jak w tym mieście." Zły, Tyrmand

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 27, 2014, 11:59:07 am »
Bierz książkę, szybciej się ściąga :)

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: eh
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2014, 22:03:30 pm »
Powiem tak. Książka jest... Jak gra komputerowa? Jeżeli ktoś czyta z zapałem i wypiekami na twarzy to cóż mogę powiedzieć? Zapraszam do gimnazjum :)
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: eh
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 29, 2014, 01:33:23 am »
A teraz tak trochę ode mnie. Szepcie, marudzisz ze ktoś to zrobił za nas. Przecież w wirusie nic sie dawno nie działo i chyba nawet stwierdziłeś ze na razie zostawiasz to wszystko w spokoju ( i ze car miał być ostatnim projektem z tego uniwersum). Survivarium (zarzuciłem na razie czytanie- nowa Achaja jesteś trochę lepsza. Aczkolwiek też zaliczam ja do grona "czytadeł autobusowych" a nie literatury). To jakiś twór lecący na hype osiągniętym przez ksiazki z serii Metro. A konkretnie pierwszej części bo reszta sie nie umywa. Dopóki bedą wychodziły jakieś podrzędne książeczki, to ktoś bezie o tym pamiętał. W momencie kiedy autorowi sie znudzi to ludzie zapomną. I nie wrócą do tego za kilka lat.
Możemy podejść do tego jako do szansy od losu- wszystkie serie Metro, te w Rosji i te w Warszawie, taśmociągi o stralkerach, a teraz survivarium sprawiają ze będzie nam łatwiej sie przebić.
Trzeba tylko chęci. Mi pisać sie nie chce biorąc pod uwagę ze jeżeli coś popełnię, i wrzucę tutaj to nawet komentarza nikt nie napisze. Ale jeżeli zbieramy dupę w triki to czemu nie?
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 29, 2014, 14:14:35 pm »
Źle mnie trochę zrozumiałeś. Nie narzekam, że ktoś to zrobił, było imo do przewidzenia było, że prędzej czy później taka idea universum powstanie. Napisane to jest prosto i jak najbardziej zgadzam się, że nie ma się czym zachwycać. Ale same pomysły, które da się wyczytać pomiędzy wierszami, są dla mnie bardzo inspiryujące. Pobudzają wyobraźnie i dałoby się  je wciągnąć do wirusa. I oczywiście w drugą stronę też by to zadziałało, nasz wirus łądnie wszedł by do survivarium. Pytanie teraz powinno brzmieć, które universum jest bardziej pojemne i które powinno wejść w które.

O żadnym przebijaniu się mowy być nie może. Tobie się nie chce pisać, nikt inny też nie próbuje. Kilka osób docenia świat ale nic to nie wnosi w jego kreację. Tworzenie opisów stworzeń, chorób i innych tego typu sensu nie ma. Chyba, że do rpg wracamy ale to też ślepa uliczka. Bo jeśli rpg gadane to najpierw założenia mechaniczne, a tego nigdy nawet porządnie nie dotkneliśmy. Prace nad wirusem, nigdy nie miały porządnego planu ani odpowiedniego podejścia. To co niestety dotknęło nas z larpami, tworzeniem świata wirusa, spotkaniami itd. Wszystko to były zrywy, mam chwilę czasu to coś tam zrobię, potem nie mam czasu to zrobię kiedy indziej. Jeśli mówimy o pracy nad projektem to trzeba się w niego zaangażować. Chyba nie oszukam jeśli napiszę, że to brak zaangażowania nas dobił.

Może się mylę, ale w przypadku Survivarium podstawowym produktem jest mmo, książki to produkt uboczny. Tak jest?

A co do Metra to próbowałem ostantio czytać coś z tego świata i nie dałem rady. Smutne też jak zeszmacone zostałe całe stalkerstwo zapoczątkowane przez strugackich. Ale taki świat, treści muszą być coraz łatwiej porzyswajalne. Wszystko staje się proste i szybkie.

EDIT: Jeszcze o twoim pisaniu pomyślałem, wrzucaj to gdzie chcesz i jak chcesz, wiadomo, że na forum reakcji nie uzyskasz, ale jakieś fora literackie? pisz choćby do esensji.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2014, 14:33:46 pm wysłana przez Szept »

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 29, 2014, 16:09:59 pm »
Tak, książki są produktem ubocznym.

Ta gra jest tak okropnie "generyczna" (nie grałem, ale to uderza od razu z grafik i opisów), że spokojnie dałoby się to przebić, wybić, wchłonąć i wypluć. Tak jak Polak napisał, brakuje wiele elementów, które u nas były dużo lepsze niż sama koncepcja. W Virusie był fajny pomysł "zaczepny", ale przede wszystkim super fajne były jego konsekwencje. Tego brakuje współczesnym grom - masz fajny koncept, który świetnie wygląda w opisie gry, ale i tak dostajesz grę (na poziomie mechaniki) jak tysiąc innych.

Brak zaangażowania to plaga dzisiejszych czasów.

work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 29, 2014, 18:17:11 pm »
A "generyczność" to źle? Ma być postapo to i jest postapo. Z tego co piszesz o koncepcji i efekcie finalnym czyli produkcie - wszystko rozbija się o odbiorcę i model finansowania. Jakbyśmy robili grę i dostali na nią kasę to byśmy lizali ręce dawców. Jak byśmy robili grę i celowali w tłum fanów to byśmy całowali ręce tych fanów. A najczęściej bylibyśmy ograniczeni jednym i drugim. Koncept nijak ma się do finału. Nawet w naszych cud miód larpach :) (impreza hipisów a bar)

Medico zagrałeś już?

Offline SolarStone

  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 598
  • Attack: 62
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • cp tp zg oyzdeszipud ep chpudyr
Odp: eh
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2015, 23:50:28 pm »
My byśmy niczym się nie ograniczali!  Stworzylibyśmy next-gena, postapo ze światem rozbudowanym jak w Eve Online. Grałbym <w sumie każdy by grał >   :)
Polak...¦D

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 14, 2015, 11:52:44 am »
doobry Solar, dooobry, bardzo ładnie :)

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: eh
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 15, 2015, 00:16:29 am »
Lizus
work, work

Tags: