Autor Wątek: Wojny Ogrodników (termin - 29 lipca)  (Przeczytany 741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 23, 2016, 23:17:05 pm »
Otóż właśnie. Ogrodnicy strój bojowy, dobrze aby jednolity. Wiadomo fajnie aby jakiś ale w tej grze chyba się głównie panicznie rzuca wzrokiem a nie spokojnie przygląda. Natomiast zieloni to już inna rzecz. Sam na pewno się zgodzisz, że zielony, który będzie miał jakiś strój zadziała lepiej niż taki bez. I nie chodzi tu o kosmiczny makijaż i strój mistrza cosplayu. W ciemności wystarczą elementy zmieniające kontur/ kształt postaci. Jakieś drobne elementy, które w ciemności urosną do rangi "ja pierdole to jakiś obcy!!!!".
Myślałem wcześniej aby zieloni mieli np na twarzach maski białe, choćby takie teatralne prymitywne bez wyrazu. Wiem, że brzmi dziwnie, ale w ciemności (a ogrodnik w okularach widzi głównie ciemność i niekiedy coś z sykiem skaczącego mu do gardła) taka maska zrobi furorę. Może macie inne pomysły? zarówno ogrodnicze jak i zielone?

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 24, 2016, 10:17:59 am »
Termin jest już pewny, bo nie wiem jak sobie grafik ustalić??:)
You all going to die down here...

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 24, 2016, 10:29:24 am »
Pewny

Offline Wiśnia

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 452
  • Attack: 92
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • That's a nice trick
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 25, 2016, 00:15:49 am »
Więc potwierdzam
You all going to die down here...

Offline MadKamson

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Attack: 0
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hit me baby one more time
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 25, 2016, 10:55:23 am »
Otóż właśnie. Ogrodnicy strój bojowy, dobrze aby jednolity. Wiadomo fajnie aby jakiś ale w tej grze chyba się głównie panicznie rzuca wzrokiem a nie spokojnie przygląda. Natomiast zieloni to już inna rzecz. Sam na pewno się zgodzisz, że zielony, który będzie miał jakiś strój zadziała lepiej niż taki bez. I nie chodzi tu o kosmiczny makijaż i strój mistrza cosplayu. W ciemności wystarczą elementy zmieniające kontur/ kształt postaci. Jakieś drobne elementy, które w ciemności urosną do rangi "ja pierdole to jakiś obcy!!!!".
Myślałem wcześniej aby zieloni mieli np na twarzach maski białe, choćby takie teatralne prymitywne bez wyrazu. Wiem, że brzmi dziwnie, ale w ciemności (a ogrodnik w okularach widzi głównie ciemność i niekiedy coś z sykiem skaczącego mu do gardła) taka maska zrobi furorę. Może macie inne pomysły? zarówno ogrodnicze jak i zielone?

Mam parę marynarek wojskowych i trzy czy cztery inne rzeczy więc jakby ktoś chciał coś wypożyczyć niech się odezwie.
Sly: Jeżeli larpowicze są virusami, to Kamson jest pandemią...
Sly: Jesteś zbyt okropny by stąpać po ziemi i nie zostawiać smolistych śladów...
Cień: Serio mam fobię, która się nazywa Kamson(...).
Qlka: Kamson! jesteś paskudną jednostką i wiesz o tym, prawda?

Offline Polan

  • Nosiciel
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Attack: 80
    Defense: 82
    Attack Member
  • Reputacja 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Wy młodzi wszystko macie za nic"
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 25, 2016, 11:27:31 am »
Rezerwuje marynarke :)
You can always kill with a knife,
but you can`t always break a man`s will with it

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 25, 2016, 13:30:57 pm »
Pamiętajcie o podstawie, okulary przeciwsłoneczne i zatyczki to podstawa. Okulary fajnie jakby jakoś uszczelnić?

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 25, 2016, 18:23:34 pm »
a zatyczki dobrze sobie przetestować czy coś, bo mi np. dosyć szybko się luzowały i nawet się nie orientowałem jak zaczynałem dużo słyszeć. Swoją drogą fajnie by było mieć takie słuchawki wygłuszające jak na strzelnicach.

co do kwestii organizacyjnych - myślę, że 720 startujący 19:55 z Wiatracznej i lądujący 20:42 w Malcanowie, jest odpowiednim wyborem. Co nie?
work, work

Offline MadKamson

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Attack: 0
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hit me baby one more time
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 25, 2016, 18:30:42 pm »
Całkiem niezłym. A takie słuchawki to droga sprawa raczej i nie wygłuszają tak dobrze jak zatyczki.
Sly: Jeżeli larpowicze są virusami, to Kamson jest pandemią...
Sly: Jesteś zbyt okropny by stąpać po ziemi i nie zostawiać smolistych śladów...
Cień: Serio mam fobię, która się nazywa Kamson(...).
Qlka: Kamson! jesteś paskudną jednostką i wiesz o tym, prawda?

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 25, 2016, 18:40:36 pm »
Nie wiem czy droga, ja mam takie i to za jakieś 30-40 zł było. Drożej od stopera na pewno. One przede wszystkim inaczej wygłuszają. Dają taki efekt ciasnej przestrzeni, przynajmniej dla mnie. Równie strasznie jest przyłożyć sobie dwa kubki do uszu, niby słychać ale tak inaczej. Zatyczki są fajne bo się do nich człowiek szybko przyzwyczaja. Ze Sly szliśmy i rozmawialiśmy w nich przez kawał drogi, potem na skraju lasu wyjeliśmy  i efekt był kosmiczny. Taka ściana dźwięków i przestrzeni. Ogólnie jestem za dalszą eksploracją tematu upośledzania - wzmacniania zmysłów. WO to genialny poligon doświadczalny.

W tajnym wątku poruszyliśmy kilka kwestii, takich jak zapach czy światła. Nie wiem co sądzisz @Sly ale ja bym w większości to tu przeniósł. Niech się gracze wypowiadają i decydują.

Offline Sly

  • Prawa ręka lewej nogi
  • Pandemia
  • *****
  • Wiadomości: 1169
  • Attack: 284
    Defense: 428
    Attack Member
  • Reputacja 51
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 25, 2016, 18:53:51 pm »
jasne, tu nie ma tajemnic, przerzucaj wszystko co uważasz. To może zatyczki plus stopery dla jakiegoś wybranego gracza skoro masz parę? :D
work, work

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 25, 2016, 19:22:17 pm »
Zatyczki i stopery to będzie bolesne ale komu to przeszkadza. Słuchawki mogę oczywiście udostępnić, od Lecha można kolejne wyciągnąć. Tylko to już będzie całkowita utrata słuchu, albo jakiś dziwny efekt.

Przy okazji zatyczek, niech wszyscy je wezmą. Także zieloni, być może zrobimy inne mini gry. Bronimy się przed wielką kampanią więc nie będziemy tego wszystkiego łączyć w całość ale możliwości jest tu multum więc zobaczymy. Pamiętam, że wśród zielonych była grupa, odmiana, rasa szpiegów. W jednym z epizodów WO Ogrodnicy patrolowaliby teren, a inwigilatorzy przemykali pomiędzy nimi aby zniszczyć cel. Ogrodnicy wiadomo z upośledzonymi zmysłami ale za to z permakill na swoich szerszeniowych latarkach.

Co w ogóle sądzicie, lepiej zestaw małych gier, epizodów nie powiązanych ze sobą? czy jakiś większy połączony wątek?

PS w następnym poście przeklejka pomysłów do Wojen.

Offline Szept

  • Wszechzagłada
  • ******
  • Wiadomości: 3006
  • Attack: 85
    Defense: 99
    Attack Member
  • Reputacja 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 25, 2016, 22:12:34 pm »
Dobra przeklejam w całości, jest tu trochę jakby podpowiedzi, tego co ja widzę, że gracze mogliby zrobić ale pal licho. Może się zasugerujecie i jeszcze więcej wymyślicie a teraz przeczytajcie to dużo tekstu i bardzo proszę o konkretne wnioski, co zrobimy czego nie.

@MadKamson @Polan @SolarStone @Wiśnia @Rockstonel i cała reszta, której nie wymieniam a fajnie by było się zobaczyć i wzajemnie postraszyć.

"Latarnie, zapewniają częściowe bezpieczeństwo. Zielony nie może podejść do źródła światła a światło daje bezpieczny obszar. Wielkość obszaru zależy od konkretnych parametrów boi/ generatora. W widocznym miejscu każde źródło światła musi mieć określony obszar bezpieczeństwa. Idealni by były róźne kolory świateł. I tak np czerwone światło 2m, niebieskie 5m itd. Pojawia się tu trochę problem interpretacyjne ale to jest jeden z elementów szkolenia, zaufanie i uznanie, że drugi gracz poprawnie interpretuje i nie oszukuje.

Drugą opcją są światła kierowane w dół, tylko obszar światła na ziemi daje bezpieczeństwo.

Trzecia opcja. Decoy. konkretny kolor światła, lub jakiś dzwięk może uśpić zielonych, zatrzymać, albo przywabić. Krótki czas działania. Pozornie duże ułatwienie dla ogrodników. Ale Decoy to urządzenie, które działa tylko z człowiekiem, wzmacnia coś co wykrywają zieloni. Fajne możliwości i sceny dla osoby (znowu widzę Kamsona), która trzyma decoy przy ziemi i słyszy, widzi jak wokół ruszają się gałęzie.

Strzelanie światłem. Snop światła sprawia ból, drażni, powstrzymuje zielonego. Przy czym dopuszczalne jest aby zielony muśnięty światłem padał, wykonywał uskok, uciekał. Tylko bezpośrednie mocne naświetlenie sprawia, że musi się zatrzymać i zwijać z bólu/ stać w rozdrażnieniu. Tak trafiony zielony, przez 30 sekund nie może się ruszyć.

Okulary i zatyczki. Są niezbędne i nie ma wyjątków.

Zieloni mogliby posiadać ograniczoną mozliwość świecenia. Takie światła przez nich użyte, to wynik ewolucji jak u ryb głębinowych i w pamiętnej scenie z Krukiem. Światło chemiczne w okularach widziane to lekka poświata, przyciągająca Ogrodników, bo naśladująca np.: cel wyprawy. Jednocześnie mocna pułapka.

Plucie. Wcześniej napisałem, że latarnie dają częściowe bezpieczeństwo. Tak, nie każdy do nich podejdzie. Ale są zieloni, którzy plują, rzucają wodnymi hm kulami? Nie wiem co to, chciałbym aby było mało trwałe i rozkładające się po pewnym czasie. Trafiony nie umiera, ale od tej chwili porusza się dwa razy wolniej, powłóczy nogami. Jest zatruty. Można to uzależnić od tego gdzie dostanie wodą. Oczy to ślepota itp.

Zapach. Zieloni znaczą teren. Konkretny zapach unoszący się w strefie byłby bardzo wskazany jako utrwalacz wspomnień i dopełnienie jednego z ciągle sprawnych zmysłów - węchu. Nie chodzi o jakiś okropny smród. Chodzi raczej o coś takiego, że jak ogrodnicy podejdą do miejsca gdzie śpią zieloni to poczują wybrany zapach np wanilie, potem ten zapach będzie oznaczał, że zbliżają się zieloni. Mogą wręcz mieć przy sobie jakieś naturalne zapachy, roztwory wodne. Niekonieczny ale według mnie przydatny element.

Śmierć ogrodnika / obrażenia i efekty.
Ogrodnicy w przeciwieństwie do zielonych umierają. Dotknięcie zielonego paraliżuje. Stałe dotknięcie, bezpośredni długi kontakt zabija. martwy ogrodnik podnosi ręce, świeci w górę i odchodzi z gry do puszczonego punktu. Nie mówi, nie gada, że nie żyje. Konkretny świetlny sygnał jest dla wszystkich czytelny.
Kontakt ze śliną zielonego spowalnia na stałe.

Kontakt fizyczny gracz vs gracz. Nie dopuszczalne jest szamotanie się i realna walka. Zielony ma prawo łapać a ogrodnik ma prawo unikać, jeśli zostanie wyraźnie dotknięty ma się poddać obróbce.

Zadaniem zielonego jest zajęcie się ofiarą. Dzwięki, odgrywanie sceny szarpania, jedzenia ofiary itp ma trwać co najmniej minutę. To czas dla pozostałych ogrodników.

Edit. Taśma odblaskowa to 4zł za metr. Nam wystarczy 2m. Kolejny pomysł z jednej strony osłabiający zielonych z drugiej dający im możliwości fajne. Ogrodnicy mają detektory ruchu więc widzą zielonych. Zieloni rozwinęli w sobie zdolności maskowania swojej obecności. Dlatego dałbym zielonym do umieszczenia na ciele odblasku.

Edit. Kolejność działań.
Orgowie szykują miejsce rozmieszczają wskazówki/ odblaski.
Po zmroku zieloni wchodzą na teren. Nie mogą niszczyć przesuwać śladów.
Ogrodnicy realizują pojedyncze misje. Nie używają latarek, wyczuwają klimat i miejsce.
Zieloni zostają sami, dostają okienko czasowe w którym wiedzą, że będą odwiedzeni przez ogrodników. Nie wiedzą skąd przyjdą ogrodnicy.
Ogrodnicy wchodzą do gry. Nie ma obowiązku bycia w grupie. W podgrupie musi być oficer, podoficer."

Offline MadKamson

  • Wirus
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Attack: 0
    Defense: 0
    Attack Member
  • Reputacja 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hit me baby one more time
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 25, 2016, 22:24:03 pm »
Robię po gaciach czytając to tylko.
Sly: Jeżeli larpowicze są virusami, to Kamson jest pandemią...
Sly: Jesteś zbyt okropny by stąpać po ziemi i nie zostawiać smolistych śladów...
Cień: Serio mam fobię, która się nazywa Kamson(...).
Qlka: Kamson! jesteś paskudną jednostką i wiesz o tym, prawda?

Offline Rockstonel

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Attack: 80
    Defense: 72
    Attack Member
  • Reputacja 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wojny Ogrodników (proponowany termin - 29/30 lipca)
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 25, 2016, 22:33:36 pm »
Mam w razie czego wojskową angielską kurtkę jakby kto chciał, chyba, że zieloni z racji maskowania też mogą tak się chować, to sobie ją zachowam.