Autor Wątek: Muzyka  (Przeczytany 176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rocketfinger

  • Wieczny Chłopiec
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Attack: 98
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • "...chce wiedzieć jak są zimne gwiazdy..."
Muzyka
« dnia: Kwietnia 16, 2009, 23:00:15 pm »
Dość dziwne się to może dla was zdać, lecz poszukuje wszelakiej pięknej muzyki. Obojętne jakiego gatunku (ja się kołysze od popu do metalu, od folku do ambientu, od elektryki do nie wiem czego) chcialbym, zebyscie mi poomoooglii, bo jedną osobę już wyssałem ze wszelkich pomysłów, i chciałem was spytać osobiście każdego po kolei, co wam się podoba. gatunkowo, zespołowo. PROSZE POMÓŻCIE MI SIĘ OTWORZYĆ.

tak więc jeśli mogę prosić krótki opis ala

-Gatunek - New death rap pop metal
-Zespół - niedźwiedzie syny
-opinia - lubie niedźwiedzie syny, bo mają oryginalne brzmienie, i ich wokalista (Krogulec Pazur) ma fajne włosy.

Jeśli każdy bądź każda z was, wypisze choć jeden taki zespół powiększycie moje zainteresowania muzyczne, a także wszyscy poznamy się troche bardziej, takze czekam na odpowiedzi.

Dziekuje :)


Jeśli brak Ci wlasnych problemow, PISZ, z pewnoscia, podziele sie z Tobą moimi :] /// Igor, wybacz, że jestem tak nieumiejętnym grafikiem, że na moim avatarze widać Twój muskularny biceps. mam nadzieję, że mnie za to nie pozwiesz do sądu, za prawa autorskie.

Offline Priest

  • Got shot by Kijek
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Attack: 86
    Defense: 82
    Attack Member
  • Reputacja 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Let me tell you a secret...I see dead people...
Odp: Muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 16, 2009, 23:17:34 pm »
The Kinison
Indie Punk
Świetna linia basowa ;D

Five Finger Death Punch
Heavy metal - old school hc
technicznie miód i powidła perkusja jakiej dawno nigdzie nie było

Deftones...musze coś mowic? Jeden z pierwszych nu metalowch zespołow

Breaking Benjamin
melodyczny hard rock
Psujący się Ben

Break This Chain
Oldschool Hc
Nie umieją grać ale nie mogłem nie umieścić prawda? ;D
I used to be a schizophrenic but now we're ok...!

Offline Mruczek

  • rączka
  • Administrator
  • Wirus
  • *****
  • Wiadomości: 428
  • Attack: 98
    Defense: 93
    Attack Member
  • Reputacja 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wredny Moderator
Odp: Muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 16, 2009, 23:48:43 pm »
To ja coś od siebie:

zespół: Black Label Society
gatunek: klasyczny heavy metal łączony z southern rockiem
za co kocham, lubię i szanuję:
-świetna rytmika, pobudza serducho do bicia
-duża dynamika gry, ale bardzo harmoniczna (czyli nie walenie po garach na ślepo)
-zajebisty frontman: Zakk Wylde, jednocześnie gitarzysta Ozzyego. Zajebiście gra, ma mocny głos, świetnie śpiewa (nie growluje, nie drze japy, śpiewa  ;) )
-drugi gitarzysta Evil Twin, potrafiący zagrać wszystko to co frontman (w wielu kapelach mi tego brakuje)
-duże spektrum rytmów: od szybkiego shreddu na przesterze, przez szybkie shredy na akustyku, dalej przez bardziej bluesowe brzmienie, do spokojnych, głębokich ballad

Dla zainteresowanych:
  - przykład rytmiki
  - przykład czegoś odrobine mocniejszego (ale tylko odrobine na zachete, chetnym moge podać ostrzejsze tytuły)
  - balladka
  - drugi kawałek z powyższych w wersji akustycznej

Have fun :)
Za odpowiednią stawkę zrobię wszystko.
Aktualnie szukam sponsorów, szykuje się większy projekt. A nawet dwa.

Offline Kruk

  • Crooked
  • Epidemia
  • ****
  • Wiadomości: 522
  • Attack: 154
    Defense: 89
    Attack Member
  • Reputacja 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Virus kona
Odp: Muzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2009, 11:31:31 am »
Powiem tak:

-Gatunek - rock z elementami funku.
-Zespół - Red Hot Chilli Peppers
-opinia - no cóż IMO najlepszy zespół tego typu jaki znam. Zwróć uwagę na linię basową, wokal...mniam

http://video.google.pl/videosearch?q=jamie+rokwai&hl=pl&emb=0&aq=f#q=red+hot+chili+peppers+otherside&hl=pl&emb=0



Osobiście polecam płytę "Red Blood Hot Sugar Chili Sex Peppers Magik"

Gatunek- power metal
Zespół- Sabaton
opinia: Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową, ale o wymowie antywojennej. Ja tam ich lubię bo mają fajne teksty piosenek i dobrze się przy nich jeździ na rowerku.





Trochę patriotyzmu :)



BONUSIK (tekst jest od 2.50)
-A dokąd zmierzasz? - zawołał.
Dlaczego nie?
-Na krańce Ziemi!- odkrzyknąłem.
Podskoczył nagle na czubku swych rozbitych wrót.
-Szczęśliwej drogi, Corwinie!- wrzasnął.
Pomachałem mu. Rzeczywiście, dlaczego nie? Czasem cholernie ciężko odróżnić tancerza od tańca.

R. Zelazny "Dworce Chaosu"

Offline Rocketfinger

  • Wieczny Chłopiec
  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Attack: 98
    Defense: 94
    Attack Member
  • Reputacja 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • "...chce wiedzieć jak są zimne gwiazdy..."
Odp: Muzyka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:19:09 pm »
Yhym yhym... słucham słucham i zaczyna mi się podobać. Red Hotów znam, i ogolnie podoba mi sie pare ich utworków, Igoraśne zespoły kojarze jako tako, słuchałem u niego i równierz nieprzeciętne są to zespoły (moze oprocz BTC, ktorego wokalista jest moim ziomkiem i wszystko o czym spiewa sprowadza sie do paru słów ala "BREAK THIS CHAIN! albo combo BREAK THIS FUCKIN' CHAIN ;D)

dzięki dzięki. Mruczku, rozgrzałeś mnie tym rytmicznym utworem. szczególnie jak na teledysku na początku wyjechał koleś w zbroi i hełmie, z tym, że ów hełm płonął w dość nienaturalny sposób :D w kazdym razie fajny zespolik. zapamiętam żeby przesłuchać więcej utworów.

Czekam moi państwo na więcej waszych faworytów.

a coś od siebie

Gatunek: mhm... indie? punk, rock.
Zespół: Pixies
Za co ich uwielbiam? za to, że jest to totalnie zakręcona muzyka, przy czym zespół nie zachowuje sie jak czterech nastolatków rzucając gitarami i wszystkim co mają pod ręką o scenie. mają bardzo fajne piosenki, świrnięte, ale naprawdę odjazdowe. teksty? teksty równierz walnięte nie z tej ziemi ala "this monkey goes to heaven..." śpiewane przez dość długo.

pare przykładów
- Pixies - Hey
- Pixies - Here Comes Your man

cięzko mi bylo znalezc kawałki w dobrej jakości na youtube, ale proponuje poszukać w róznych zrodlach "this monkey goes to heaven", "caribou", "is she weird", "levitate me".

zachęcam do przesłuchania zespołu, oraz do opisywania swoich faworytów :)
Jeśli brak Ci wlasnych problemow, PISZ, z pewnoscia, podziele sie z Tobą moimi :] /// Igor, wybacz, że jestem tak nieumiejętnym grafikiem, że na moim avatarze widać Twój muskularny biceps. mam nadzieję, że mnie za to nie pozwiesz do sądu, za prawa autorskie.

Offline Alex

  • Białko
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Attack: 97
    Defense: 95
    Attack Member
  • Reputacja 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Muzyka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 26, 2009, 15:22:26 pm »
hm...

coś, co stosunkowo niedawno poznałam:

rock alternatywny
Radiohead
nie szaleję za nim, ale jest przyjemny. miło posłuchać... niektóre piosenki wprawiają w spokojny nastrój, niektóre dają kopa; p
np... http://w658.wrzuta.pl/audio/0BJPPEMjoJu/radiohead_-_2_2_5

Tags: